*** Linuxiarze obchodzą w tym roku 10-lecie działalności! *** Dziękujemy za wspólnie spędzone lata i zapraszamy na kolejne! ***

Prośba o comiesięczne wsparcie

Wespieraj LinuxiarzyKochani!
Jest źle!

Po ponad 7 latach prowadzenia naszych serwisów musimy stwierdzić, że tak źle jeszcze nie było.

Już teraz musimy zlikwidować jeden z serwisów, chodzi o Bazar, z powodu naruszenia zasad Google. W związku z tym musieliśmy usunąć reklamy z Bazaru, które wg Google naruszały ich zasady, a z których mieliśmy dochody.
Wobec powyższego likwidujemy serwis Bazar, który i tak nie przynosił nam żadnych przychodów oprócz tych z reklam, a skoro nie ma reklam – nie ma sensu go trzymać i dokładać do niego.

Dodatkowo otrzymaliśmy od YouTube powiadomienie, iż nie możemy już zarabiać na filmikach umieszczanych na naszym kanale, gdyż nie osiągnęliśmy progu 4000 godzin łącznego czasu oglądania w ciągu ostatnich 12 miesięcy oraz 1000 subskrypcji.

Nie wiemy, co będzie z pozostałymi naszymi serwisami, które są bacznie monitorowane przez Google. Prawie co miesiąc otrzymujemy od Google informacje o zmianach położenia naszych reklam, a ostatnio nawet o naruszaniu ich zasad oraz naprawianiu błędów pod groźbą wyłączenia wyświetlania reklam na naszych stronach. Oczywiście robimy, co możemy, by dogodzić Google, od których jesteśmy uzależnieni, ale i tak nie jest dobrze. Musimy co jakiś czas z polecenia Google usuwać część reklam z naszych serwisów, przez co zmniejszają się nasze i tak niewielkie dochody.

Tak więc nie owijając w bawełnę – z miesiąca na miesiąc nasze dochody topnieją, jak śnieg na wiosnę. Co miesiąc brakuje nam na rachunki i drobny sprzęt, który często się psuje. Nie jesteśmy w stanie finansować tego z naszych przychodów, które nie są stałe i są wręcz małe, jak na przychody w Warszawie – wynoszą połowę najniższego, krajowego wynagrodzenia brutto na osobę, wliczając w to skromne przychody z reklam . Z tego ponad połowa idzie na rachunki, tj.: czynsz, media (gaz, prąd woda, internet), podatki oraz paliwo. Zostaje tylko na jedzenie. Problem jest, gdy trzeba wykupić leki lub wyskoczy dodatkowy rachunek do zapłaty. Brakuje także na serwer, który stale się zawiesza, o czym wspominaliśmy ostatnio – niestety nie uzbieraliśmy potrzebnej kwoty.

Z tego powodu zmuszeni jesteśmy prosić Was o comiesięczne wsparcie – minimum do zapewnienia działania naszych wspólnych serwisów.

Tym minimum jest 500 zł. co miesiąc, które pomoże nam w opłaceniu rachunków za usługi i media używane do produkcji treści, które wytwarzamy na naszych stronach oraz na zakup drobnego sprzętu, jak myszek, baterii, pamięci USB i innych psujących/zużywających się podzespołów.

Nasza praca wciąż pozostaje darmowa, niestety rachunki co miesiąc musimy płacić.

Tak więc w prawym bocznym panelu będzie ukazywał się pasek postępu zbiórek. Będzie on wyzerowywany co miesiąc dla zobrazowania, ile pieniędzy uzbieraliśmy w danym miesiącu.

Od tego miesiąca będziemy także publikować comiesięczne podsumowania z dotacji.

Od teraz bardzo Was prosimy o drobne i te większe wsparcie (najlepiej na konto), które zapewni nam wszystkim godne działanie naszych serwisów.
W podziękowaniu za ten wspaniały gest (dla tych, którzy będą chcieli i wesprą na nas kwotą min. 30 zł.) wyślemy naklejkę-odblask ze SparkyLinux.

Od stycznia 2020r. będziemy zbierali min. 1000 zł. co miesiąc, więcej na stronie:
https://linuxiarze.pl/wsparcie-na-wiekszy-serwer-2019-dziekujemy/

Od czerwca 2020r. będziemy zbierali min. 2600 zł. co miesiąc, więcej na stronie:
https://linuxiarze.pl/linuxiarze-a-koronawirus/

Z góry bardzo dziękujemy za zrozumienie i wsparcie.
Aneta i Paweł

 

Powiązane wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *