Polub Pingwina

Wystartowała akcja społeczna
„Polub Pingwina, bądź bezpieczny w sieci”

 
Polub Pingwina - Bądź bezpieczny w sieci15 marca 2012 roku wystartowała społeczna akcja „Polub Pingwina, bądź bezpieczny w sieci” organizowana przez popularny linuksowy portal Linuxiarze.pl. Akcja ma na celu promowanie Linuksa – bezpiecznego i bezpłatnego oprogramowania o otwartym kodzie źródłowym.

 
„Polub Pingwina” to akcja, którą kierujemy do wszystkich użytkowników internetu.
Przede wszystkim chcemy się skupić na małych firmach oraz instytucjach budżetowych, których nie stać na drogi sprzęt komputerowy oraz oprogramowanie do niego. Pomimo, iż w minionych latach odbywały się tego typu akcje popularyzacji wolnego i otwartego oprogramowania to wciąż jeszcze zauważamy, iż wiele firm i instytucji korzysta z drogich programów komercyjnych.

Propagowany przez nas system Linux nie ma wygórowanych wymagań sprzętowych i śmiało może być instalowany na starszych komputerach, co pozwala zaoszczędzić środki finansowe. Linux jest także bezpłatny i bezpieczny co umożliwia komfort korzystania z internetu nie narażając się na zagrożenia i wirusy pojawiające się w sieci.

W ramach naszej kampanii będziemy gorąco namawiać każdego do wypróbowania Linuksa na własnym komputerze, a także przekonywać do korzyści jakie z niego płyną.
Przy pomocy mailingu „zapukamy” do wielu firm oraz instytucji aby zachęcić je do czytania i aktywnego korzystania z publikacji zamieszczonych na naszym portalu.

Nasze publikacje pomogą ułatwić dobór i instalację właściwego oprogramowania linuksowego. Każdy będzie mógł bezpłatnie pobrać odpowiednią dla siebie dystrybucję linuksową. Udostępnimy również nieodpłatnie SparkyLinuxa, system stworzony przez nasz zespół, m.in. na cele tej akcji.

Będziemy uświadamiać, że Linux to:

  • system, którego praktycznie nie można zepsuć, ponieważ dostęp do plików systemowych jest zabezpieczony hasłem,
  • system, który oprócz wbudowanej zapory ogniowej jest wirusoodporny – nie wymaga instalowania programu antywirusowego,
  • system niewymagający powtórnej instalacji do nowej wersji,
  • prosty w instalacji jak i obsłudze.

To niektóre z pozytywnych aspektów używania Linuksa.

Podsumowując, z Linuksem zakupy online, czy przelewy z banku do banku będą nie tylko komfortowe ale co najważniejsze bezpieczne.
Na koniec chcielibyśmy podkreślić, iż ta kampania jest niezwykle potrzebna ludziom dla ich lepszego uświadamiania, czym tak naprawdę jest oprogramowanie o otwartym kodzie źródłowym.

Gorąco zachęcamy wszystkich do zamieszczania naszego banera na swoich stronach i przyłączania się do promowania naszej akcji. O efektach akcji będziemy na bieżąco informować na naszej stronie.

Firmy i Portale, które zechciałyby zostać partnerem, patronem bądź sponsorem naszej akcji zapraszamy do współpracy. Współpracownicy akcji zostaną umieszczeni na stronie głównej portalu Linuxiarze.pl oraz na stronie akcji „Polub Pingwina”
Dołącz do nas – razem zrobimy więcej
Linuxiarze.pl

Click to rate this post!
[Total: 1 Average: 5]