Menadżery pobierania plików

aria2
Aria2
Wieloplatformowy, konsolowy program do pobierania plików. Posiada wsparcie dla protokołów HTTP, HTTPS, FTP, BitTorrent oraz Metalink. Potrafi wznawiać przerwane połączenia, dzielić i łączyć pliki, pobierać wiele plików jednocześnie oraz z kilku źródeł.

linia

axel
Axel
Lekki, konsolowy akcelerator pobierania plików obsługujący protokoły HTTP oraz FTP.

linia

axel-kapt
Axel-kapt
Lekka nakładka graficzna na akceleratora pobierania plików Axel dla środowiska KDE. Obsługuje protokoły HTTP i FTP oraz pobieranie z wielu źródeł.

linia

curlgui
cURL
cURL jest konsolowym narzędziem do transferu plików, który  wspiera wiele protokołów, m.in. HTTP, HTTPS, FTP i wiele, wiele innych (sprawdź na stronie projektu) w tym połączenia szyfrowane oraz proxy.

linia

downloader4x
Downloader4X
Menadżer pobierania plików obsługujący protokoły HTTP i FTP. Posiada opcje kolejkowania, pobierania wielu plików, ponownego połączenia po jego zerwaniu oraz wiele innych.

linia

downthemall
DownThemAll!
Wieloplatformowa wtyczka dla przeglądarki www Firefox. Posiada możliwość pobierania z wielu źródeł, wstrzymywanie i wznawianie pobrań.

linia

fatrat
FatRat
Program obsługuje sieć BitTorrent, pobiera pliki za pośrednictwem protokołu HTTP, FTP oraz z serwisu RapidShare i YouTube. Posiada wyszukiwarkę torentów, czytnik RSS oraz wsparcie dla serwera proxy. Można nim sterować za pośrednictwem Jabbera lub interfejsu www.

linia

firedownload
FireDownload
Wtyczka dla przeglądarki www Firefox przyspieszająca pobieranie 10-cio krotnie według informacji producenta.

linia

flashgot
FlashGot
Wtyczka dla przeglądarki Firefox, Flock, SeaMonkey oraz klienta poczty Thunderbird dostępna na platformy Linux, Mac OSX i Windows. Wtyczka integruje w/w programy z menadżerami pobierania plików : Aria, Axel, cURL, Downloader4X, Gwget, FatRat, JDownloader, KGet, SteadyFlow, uGet oraz wxDFast.

linia

free rapid downloader
FreeRapid Downloader
Wieloplatformowy menadżer pobierania plików działający w środowisku Java. Służy do pobierania plików z wielu serwisów internetowych, zobacz pełną listę. Program kolejkuje pobieranie i uruchamia je automatycznie po odczekaniu wymaganego czasu.

linia

gtm
GNOME Transfer Manager (GTM)
Nakładka graficzna na Wget dla środowiska GNOME.
Potrafi pobierać wiele plików naraz, wznawiać przerwane połączenia, itp.

linia

gwget
Gwget
Graficzna nakładka na menadżera pobierania plików Wget dla środowiska GNOME. Posiada funkcje automatycznego wznawiania przerwanego pobierania, pobieranie wielu plików naraz, minimalizację do paska narzędziowego oraz przeciągnij i upuść (URL).

linia

jdownloader
JDownloader
JDownloader to wieloplatformowy program do pobierania plików z takich serwisów jak Megaupload czy Rapidshar. Program umożliwia jednoczesne pobieranie wielu plików, rozpoznawanie kodów Captcha, wypakowywanie archiwów i wiele więcej. Wymaga środowiska Java.

linia

kget
KGet
Menadżer pobierania plików dla środowiska KDE. Integruje się z przeglądarką www Konqueror. Pobiera pliki z HTTP, HTTPS, FTP oraz Metalink.

linia

megaupload-downloadhelper
MegaUpload DownloadHelper
Wtyczka dla przeglądarki www Firefox monitoruje limit oczekiwania na każde pobieranie i automatycznie je rozpoczyna.

linia

multiger
MultiGet
Menadżer pobierania plików obsługujący protokoły HTTP i FTP. Pozwala na wznawianie transferu, pobieranie wielu plików naraz oraz z kilku źródeł, określanie szybkości transferu, tworzenie listy plików do pobrania i sprawdzanie sum kontrolnych MD5.

linia

download
Puf
Puf (Parallel URL fetcher) to konsolowy menadżer pobierania plików podobny do Wget. Posiada wsparcie dla pobierania wielu plików w tym samym czasie.

linia

pwget
Pwget
Menadżer pobierania plików podobny do Wget, działający z linii poleceń lub za pomocą prostego interfejsu.

linia

quickdownloader
QuickDownloader
Menadżer pobierania posiada możliwość wielu pobrań jednocześnie, wznawiania przerwanych pobrań, konfigurację połączenia przez proxy i zmianę skórek. Wymaga środowiska Java.

linia

rapidshare-downloadhelper
RapidShare DownloadHelper
Wtyczka dla przeglądarki www Firefox monitoruje limit oczekiwania na następne pobieranie i automatycznie je rozpoczyna.

linia

snarf
Snarf
Snarf jest konsolowym narzędziem do pobierania plików podobnym do Wget. Obsługuje przekierowania i wznowienia pobierania oraz uwierzytelnienia. Używa protokołów HTTP i FTP.

linia

steadyflow
Steadyflow
Menadżer pobierania plików dla środowiska GNOME. Używa protokołów HTTP, HTTPS, FTP i SMB. Posiada funkcje wstrzymywania, wznawiania, pobierania i filtrowania plików oraz kontrolę prędkości pobierania. Pliki mogą być pobierane do osobnych folderów.

linia

Tkwget
Nakładka graficzna na konsolowy menadżer pobierania Wget. Posiada większość funkcji Wget dostępnych w graficznym oknie programu.

linia

tucan
Tucan
Tucan jest wieloplatformowym programem do pobierania i wysyłania plików z serwisów: 4shared, Megaupload, Sendspace, Zshare, Filefactory, Uploading, Rapidshare, Hotfile, Badongo, Fileserve, Mediafire, Depositfiles oraz Easy-share. Działa na bibliotekach GTK+.

linia

uget
uGet
Wieloplatformowy menadżer pobierania plików działający na bibliotekach GTK+. Integruje się z przeglądarką www Firefox za pomocą wtyczki FlashGot. Wspiera wznawianie połączeń, monitorowanie schowka, logowanie, kolejkowanie i obsługę proxy. Może być używany z linii poleceń.

linia

wget
Wget
Konsolowy menadżer pobierania plików używający protokołu HTTP i FTP. Potrafi zagłębiać się w strukturę drzew katalogowych, dobrze radzi sobie z powolnymi i niestabilnymi połączeniami, może korzystać z serwerów proxy, szyfrowania, przedstawiać się jako przeglądarka www, itp. Większość funkcji jest konfigurowalna. Dostępne są nakładki graficzne na Wget.

linia

download
Wget-el
Wget-el jest interfejsem na konsolowy Wget działający na Emacsen. Używa protokołów HTTP, HTTPS i FTP.

linia

wput
Wput
Wget-el jest konsolowym menadżerem pobierania podobnym do Wget. Potrafi pobierać i wysyłać pliki oraz całe katalogi na serwer FTP. Używa protokołów HTTP, FTP i szyfrowania TLS. Posiada wsparcie dla serwerów proxy, limitu prędkości i porównywania plików na serwerze i lokalnym dysku. Dostępny dla platformy Linux i Windows.

linia

wxdfast
wxDFast
Wieloplatformowy menadżer pobierania napisany w C++ oraz przy użyciu wxWidgets. Potrafi przerywać i wznawiać pobieranie oraz zarządzać plikami już pobranymi. Używa protokołu HTTP, FTP i Metalink, serwerów proxy oraz posiada możliwość sprawdzania sumy MD5/SHA1.

linia

 

Powiązane wpisy

One thought on “Menadżery pobierania plików

  • 16/03/2016 at 8:01 pm
    Permalink

    Pytanie za 100 pkt. który obsługuje captcha? (jdownloader się nie liczy) najlepiej konsolowy a captcha otwierana w okienku…

    Reply

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

38 + = 41