*** Linuxiarze obchodzą w tym roku 10-lecie działalności! *** Dziękujemy za wspólnie spędzone lata i zapraszamy na kolejne! ***

Programy p2p dla systemu Linux cz.1

Ważne !!!

Pobieranie plików w sieci p2p w Polsce wg przepisu o dozwolonym użytku osobistym art.23 polskiej ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych nie jest nielegalne ale ich udostępnianie jest już przestępstwem.

linia

amule
aMule
Wieloplatformowy program do wymiany plików w sieciach ed2k oraz Kademlia pozwala na dostosowanie prędkości pobierania i wysyłania w zależności od przepustowości łącza oraz zmianę skórek.

linia

p2p
Apt-P2P
Program do pobierania i udostępniania pakietów (pochodna BitTorrent) za pomocą menadżera pakietów APT. W przypadku braku dostępnych peer-ów program przełącza się na pobieranie z serwera HTTP.

linia

aria2
Aria2
Konsolowy program do pobierania plików obsługujący kilka protokołów, np. HTTP, HTTPS, FTP, BitTorrent oraz Metalink. Potrafi wznawiać przerwane połączenia, dzielić i łączyć pliki, pobierać wiele plików na raz oraz z kilku źródeł.

linia

p2p
BuildTorrent
Konsolowy program do tworzenia plików torrent.

linia

bittornado
BitTornado
Prosty klient sieci BitTorrent z możliwością ustalenia limitu wysyłania i pobierania, priorytetu pobieranych plików, szyfrowania połączeń i obsługi IPv6. Działa w konsoli oraz za pomocą gui.

linia

p2p
BitTorrent
Oryginalny klient sieci BitTorrent działający w konsoli tekstowej oraz w trybie graficznym.

linia

bitstorm
BitStormLite
Klient sieci BitTorrent działający na bibliotekach GTK+.

linia

ctorrent
CTorrent
Wieloplatformowy klient sieci BitTorrent działający w konsoli tekstowej wspierający duże pliki powyżej 2GB, kolejkowanie i optymalizację przepustowości każdego peer-a.

linia

p2p
Deb Torrent
Program do pobierania i udostępniania pakietów (w sieci BitTorrent) za pomocą menadżera pakietów APT. W przypadku braku dostępnych peer-ów program przełącza się na pobieranie z serwera HTTP.

linia

deluge
Deluge
Wieloplatformowy klient sieci BitTorrent działający na bibliotekach GTK+. Używa szyfrowania protokołu, obsługuje sieci poprzez DHT, UPnP, NAT-PMP i wymianę listy peer-ów. Posiada czytnik kanałów RSS oraz instalację wtyczek.

linia

gnome bittorent
GNOME BitTorent Downloader
Prosty klient sieci BitTorrent dla środowiska GNOME.

linia

gnunet
GNUnet Secured p2p
Program do wymiany plików w sieci GNUnet używający do działania bibliotek GTK+.

linia

eiskaltdc
EiskaltDC++
Wieloplatformowy program do współdzielenia plików, który używa protokołu Direct Connect i ADC oraz współpracuje z innymi programami używającymi koncentratora DC.

linia

fatrat
FatRat
Program obsługuje sieć BitTorrent, pobiera pliki za pośrednictwem protokołu HTTP, FTP oraz z serwisu RapidShare i YouTube. Posiada wyszukiwarkę torentów, czytnik RSS oraz wsparcie dla serwera proxy. Można nim sterować za pośrednictwem Jabbera lub interfejs www.

linia

flush
Flush
Klient sieci BitTorrent pracujący na bibliotekach GTK+ z możliwością pobierania wielu plików, wznawiania przerwanych transferów oraz tworzenia własnych plików torrent.

linia

frostwire
FrostWire
Wieloplatformowy klient sieci LimeWire. Oferuje wyszukiwanie w zakładkach, automatyczny wybór najszybszego źródła, banowanie użytkowników i integrację z iTunes. Wymaga środowiska Java.

linia

giftui
giFT
Wieloplatformowy program do wymiany plików w sieci Gnutella, FastTrack oraz OpenFT. Pozwala na kontrolę limitów wysyłania i pobierania, kolejkowanie oraz obsługę wtyczek.

linia

gtk-gnutella
GTK-Gnutella
Program do współdzielenia plików w sieci Gnutella pracujący na bibliotekach GTK+. Umożliwia wyszukiwanie i filtrowanie plików, określanie limitu pobierania i wysyłania oraz dużą ilość indywidualnych ustawień.

linia

halite
Halite
Klient sieci BitTorrent z możliwością limitowania łącza, użycia serwera proxy, UPnP, URL oraz Super-sending.

linia

kmldonkey
KMLdonkey
Klon programu MLdonkey dla środowiska KDE zapewniający większość jego funkcji.

linia

ktorrent
KTorrent
Klient sieci BitTorrent dla środowiska KDE umożliwia kontrolę pobierania i wysyłania, szyfrowanie protokołu, obsługę UDP oraz instalację wtyczek.

linia

 

Powiązane wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *