Programy p2p dla systemu Linux

Reklama na Linuxiarze.pl

 

Internet :
   1. Klienty p2p

 

Klienty p2p

Ważne !!!

Pobieranie plików w sieci p2p w Polsce wg przepisu o dozwolonym użytku osobistym art. 23 polskiej ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych nie jest nielegalne ale ich udostępnianie jest już przestępstwem.

 

amule
aMule    star  star  star  star
Wieloplatformowy program do wymiany plików w sieciach ed2k oraz Kademlia pozwala na dostosowanie prędkości pobierania i wysyłania w zależności od przepustowości łącza oraz zmianę skórek.

linia

p2p
Apt-P2P    star
Program do pobierania i udostępniania pakietów (pochodna BitTorrent) za pomocą menadżera pakietów APT. W przypadku braku dostępnych peer-ów program przełącza się na pobieranie z serwera HTTP.

linia

aria2
Aria2    star   star
Konsolowy program do pobierania plików obsługujący kilka protokołów, np. HTTP, HTTPS, FTP, BitTorrent oraz Metalink. Potrafi wznawiać przerwane połączenia, dzielić i łączyć pliki, pobierać wiele plików na raz oraz z kilku źródeł.

linia

p2p
BuildTorrent    star
Konsolowy program do tworzenia plików torrent.

linia

bittornado
BitTornado    star  star
Prosty klient sieci BitTorrent z możliwością ustalenia limitu wysyłania i pobierania, priorytetu pobieranych plików, szyfrowania połączeń i obsługi IPv6. Działa w konsoli oraz za pomocą gui.

linia

p2p
BitTorrent     star  star
Oryginalny klient sieci BitTorrent działający w konsoli tekstowej oraz w trybie graficznym.

linia

bitstorm
BitStormLite    star
Klient sieci BitTorrent działający na bibliotekach GTK+

linia

ctorrent
CTorrent    star  star
Wieloplatformowy klient sieci BitTorrent działający w konsoli tekstowej wspierający duże pliki powyżej 2GB, kolejkowanie i optymalizację przepustowości każdego peer-a.

linia

p2p
Deb Torrent    star
Program do pobierania i udostępniania pakietów (w sieci BitTorrent) za pomocą menadżera pakietów APT. W przypadku braku dostępnych peer-ów program przełącza się na pobieranie z serwera HTTP.

linia

deluge
Deluge    star  star  star  star  star
Wieloplatformowy klient sieci BitTorrent działający na bibliotekach GTK+. Używa szyfrowania protokołu, obsługuje sieci poprzez DHT, UPnP, NAT-PMP i wymianę listy peer-ów. Posiada czytnik kanałów RSS oraz instalację wtyczek.
Zobacz również Deluge na Wikipedii

linia

gnome bittorent
GNOME BitTorent Downloader    star
Prosty klient sieci BitTorrent dla środowiska GNOME.

linia

gnunet
GNUnet Secured p2p    star
Program do wymiany plików w sieci GNUnet używający do działania bibliotek GTK+.

linia

eiskaltdc
EiskaltDC++    star  star  star
Wieloplatformowy program do współdzielenia plików, który używa protokołu Direct Connect i ADC oraz współpracuje z innymi programami używającymi koncentratora DC.

linia

fatrat
FatRat    star  star  star  star
Program obsługuje sieć BitTorrent, pobiera pliki za pośrednictwem protokołu HTTP, FTP oraz z serwisu RapidShare i YouTube. Posiada wyszukiwarkę torentów, czytnik RSS oraz wsparcie dla serwera proxy. Można nim sterować za pośrednictwem Jabbera lub interfejs www.

linia

flush
Flush    star   star  star
Klient sieci BitTorrent pracujący na bibliotekach GTK+ z możliwością pobierania wielu plików, wznawiania przerwanych transferów oraz tworzenia własnych plików torrent.

linia

frostwire
FrostWire    star  star  star  star
Wieloplatformowy klient sieci LimeWire. Oferuje wyszukiwanie w zakładkach, automatyczny wybór najszybszego źródła, banowanie użytkowników i integrację z iTunes. Wymaga środowiska Java.

linia

giftui
giFT    star  star  star
Wieloplatformowy program do wymiany plików w sieci Gnutella, FastTrack oraz OpenFT. Pozwala na kontrolę limitów wysyłania i pobierania, kolejkowanie oraz obsługę wtyczek.

linia

gtk-gnutella
GTK-Gnutella    star  star  star  star
Program do współdzielenia plików w sieci Gnutella pracujący na bibliotekach GTK+. Umożliwia wyszukiwanie i filtrowanie plików, określanie limitu pobierania i wysyłania oraz dużą ilość indywidualnych ustawień.

linia

halite
Halite    star  star  star
Klient sieci BitTorrent z możliwością limitowania łącza, użycia serwera proxy, UPnP, URL oraz Super-sending.

linia

kmldonkey
KMLdonkey    star  star  star  star
Klon programu MLdonkey dla środowiska KDE zapewniający większość jego funkcji.

linia

ktorrent
KTorrent    star  star  star  star  star
Klient sieci BitTorrent dla środowiska KDE umożliwia kontrolę pobierania i wysyłania, szyfrowanie protokołu, obsługę UDP oraz instalację wtyczek.

linia

 

 

Opublikowane: 26 / 05 / 2011

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Strefa Linuxiarzy