Czytniki kanałów RSS

Ostatnia aktualizacja: 19 kwietnia 2022, 16:58

akregator
Akregator
Czytnik kanałów wiadomości RSS i Atom dla systemów Linux i BSD. Jest częścią środowiska KDE. Kanały mogą być organizowane w osobne kategorie, które pozwalają na łatwe zarządzanie wiadomościami.

blam
Blam
Prosty czytnik kanałów wiadomości RSS dla środowiska GNOME. Działa również w innych środowiskach pracujących na bibliotekach GTK+. Wymaga m.in. silnika Gecko i platformy Mono.

canto
Canto
Konsolowy czytnik kanałów wiadomości RSS, Atom, RDF, OPML i niektórych podkastów. Napisany w Pythonie, posiada wsparcie dla kodowania Unicode/UTF-8. Dodatkowe funkcje programu uzyskasz poprzez instalacje dodatkowych bibliotek.

rss
Chalow
Konsolowy program do konwersji zmian (Changelog) na stronie internetowej lub w innym programie do formatu HTML oraz RSS.

rss
Chronicle
Chronicle jest prostym, konsolowym kompilatorem strony internetowej lub bloga. Potrafi przekonwertować pliki wyjściowe w statyczne drzewo HTML lub pliki RSS.

rss
Cl-rss
Common Lips jest konsolowym czytnikiem wiadomości RSS.

 


fatrat
FatRat
Menadżer pobierania plików obsługuje sieć BitTorrent, pobiera pliki za pośrednictwem protokołu HTTP, FTP oraz z serwisu RapidShare i YouTube. Posiada wyszukiwarkę torentów, czytnik RSS oraz wsparcie dla serwera proxy. Można nim sterować za pośrednictwem Jabbera lub interfejsu www.

rss
Feed::Find
Mały, konsolowy program służący wyszukiwaniu źródeł kanałów wiadomości RSS i Atom na stronach internetowych.

feed2imap
Feed2imap
Feed2imap jest ciekawym programem do pobierania wiadomości z kanałów RSS i Atom. Po pobraniu program wysyła treść kanałów do wybranego folderu skrzynki pocztowej IMAP, które możesz przeczytać za pomocą klienta pocztowego lub przeglądarki www

rss
Feed2omb
Proste narzędzie do pobierania wiadomości z kanałów RSS i Atom, które następnie publikowane są na wybranych serwisach mikroblogowych.

grr
Grr
Grr (Günther’s Rss Reader) jest czytnikiem wiadomości kanałów RSS i Atom. Pozwala na tworzenie kategorii wiadomości, wyświetlanie nagłówków, ich opisów oraz ocenę.

liferea
Liferea
Czytnik kanałów wiadomości RSS, Atom, RDF i OPML dla środowiska GNOME. Działa na wszystkich środowiskach pracujących na bibliotekach GTK+. Pozwala na zrządzanie wiadomościami w katalogach, filtrowanie, definiowanie czasu aktualizacji osobno dla poszczególnych kanałów oraz definiowanie zewnętrznych przeglądarek www.

newsbeuter
Newsbeuter
Konsolowy czytnik kanałów RSS i OPML. Wspiera renderowanie HTML, podkasty, czytanie offline, wyszukiwanie i zapis artykułów w lokalnym systemie plików.

rss
Olive
Prosty, konsolowy czytnik kanałów RSS.

 


rawdog
Rawdog
Czytnik kanałów wiadomości RSS, Atom i innych przeznaczony dla platformy Linux oraz FreeBSB. Napisany w Pythonie, potrafi użyć własnych filtrów oraz kompresji przy pobieraniu wiadomości w celu zminimalizowania wykorzystania sieci.

rss2email
RSS2email
Prosty program do pobierania wiadomości z kanałów RSS i Atom, których treść wysyła na skrzynkę e-mail.

rssowl
RSSOwl
Wieloplatformowy program do pobierania wiadomości w formacie RSS, Atom i RDF. Program posiada duże możliwości konfiguracji i obsługę wielu języków. Pozwala na przeglądanie, katalogowanie i wyszukiwanie wiadomości oraz zdefiniowanie czasu aktualizacji każdego kanału według własnych potrzeb. Wiadomości można zapisać na dysku komputera w formacie PDF, RTF i HTML. Wymaga środowiska Java.

rsstail
RSStail
Mały, konsolowy program do pobierania wiadomości z kanałów RSS.

 


straw
Straw
Czytnik kanałów wiadomości RSS i Atom dla środowiska GNOME. Posiada wsparcie dla organizowania wiadomości w kategorie.

yarssr
Yarssr
Czytnik kanałów RSS, który wyświetla powiadomienia o nowych wiadomościach w zasobniku systemowym. Przeznaczony dla środowiska GNOME i KDE. Można zdefiniować ulubioną przeglądarkę www, dzięki której będziesz mógł/a przeczytać całą wiadomość.

 

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

2 thoughts on “Czytniki kanałów RSS

  • 4 czerwca 2011 at 16:01
   Permalink

   To tylko szczegół ale dzięki, już poprawiłem.

   Reply

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna jest chroniona przez reCAPTCHA i Google Politykę Prywatności oraz obowiązują Warunki Korzystania z Usługi.