Internet

Przeglądarki www dla systemu Linux

Ostatnia aktualizacja: 20 kwietnia 2022, 00:47

amaya
Amaya
Amaya jest programem łączącym w sobie edytor stron www oraz przeglądarkę internetową.

arora
Arora
Arora to prosta przeglądarka stron www bazująca na silniku Webkit oraz bibliotekach Qt. Obsługuje przeglądanie w kartach, historię, zarządzanie zakładkami oraz menadżera pobierania.

basilisk
Basilisk
Basilisk to przeglądarka internetowa oparta na najnowszym i wydajnym kodzie Firefoxa. Przeglądarka została zaprojektowana prze zespół Pale Moon i oferuje układ graficzny Goanna oraz silnik renderujący Gecko. Dostępna dla platformy Linux i Windows.

conkeror
Conkeror
Przeglądarka stron obsługiwana za pomocą klawiatury, bazuje na Mozilli a została zainspirowana edytorami Emacs i vi.

chromium
Chromium
Chromium to otwartoźródłowa wersja przeglądarki Google Chrome posiadająca większość jej funkcji.

cyberfox
Cyberfox
Przeglądarka internetowa, oparta niemal całkowicie na kodzie źródłowym Mozilli Firefox, lecz wykorzystująca tylko architekturę 64 bitową. Tak jak Firefox, Cyberfox działa na silniku Gecko.

dillo
Dillo
Wieloplatformowa, mała przeglądarka www napisana w języku C i C++. Od wersji 3.x bazuje na bibliotece FLTK Fast Light Toolkit (poprzednio na GTK+). Dobrze radzi sobie na starych komputerach i systemach wbudowanych.

dooble
Dooble
Lekka i w pełni funkcjonalna przeglądarka internetowa opierta na silniku WebKit oraz interfejsie Qt. Wyróżnia się szybkim działaniem oraz rozbudowanymi opcjami związanymi z bezpieczeństwem użytkownika w sieci.

elinks
ELinks
Przeglądarka internetowa działająca w trybie tekstowym, oparta na wcześniejszym projekcie Links.

epiphany
Epiphany
Domyślna przeglądarka stron www dla środowiska GNOME, pracuje na silniku Webkit. Obsługuje przeglądanie w kartach, inteligentne zakładki oraz instalację wtyczek.

falkon
Falkon
Falkon jest szybką przeglądarką stron www bazującą na silniku WebKit i bibliotekach Qt. Program obsługuje certyfikaty SSL, zmianę motywu, blokowanie reklam, wtyczki, kanał RSS oraz zarządzanie zakładkami za pomocą przeciągnij i upuść. Dostępna na platformę Linux i Windows.

flock
Flock
Przeglądarka internetowa oparta na silniku Gecko (wersja testowa oznaczona numerem 3 oparta jest na Chromium). Dzięki dodatkowym narzędziom opartych na silnikach WordPress, Drupal i Blogger ułatwia prowadzenie bloga i ładowanie zdjęć na Flickr.com. Obsługuje kanały RSS oraz instalacje wtyczek dla Firefox.

firefox
Firefox
Przeglądarka internetowa oparta na silniku Gecko z możliwością przeglądania w kartach, blokowania wyskakujących okien, sprawdzania pisowni tekstu, instalacji wtyczek, izolacji procesów dla wtyczek oraz zmiany skórek. W Debianie ze względów licencyjnych nosił nazwę Iceweasel.

google-chrome
Google Chrome
Przeglądarka internetowa oparta na Webkit i Mozilli, posiada oszczędny interfejs, przeglądanie w kartach, instalacje wtyczek, synchronizację zakładek, możliwość instalacji skórek, blokowanie wyskakujących okien, przemieszczanie i przypinanie kart oraz ich odizolowanie od siebie.

icecat
IceCat
Przeglądarka internetowa będąca niezależnym forkiem Firefox. Program składa się tylko z wolnego oprogramowania tak jak wtyczki, których używa.

iron
Iron
SRWare Iron to przeglądarka internetowa będąca niezależnym forkiem Chromium, z którego usunięto funkcje : Client-ID, Timestamp, podpowiedzi wyszukiwania, RLZ-Tracking, Google Updater i inne. Posiada wbudowaną funkcję blokowania reklam.

kazehakase
Kazehakase
Przeglądarka internetowa wykorzystująca silnik Gecko lub Webkit, działająca na bibliotekach GTK+. Obsługuje przeglądanie w kartach, kanał RSS, gesty myszy, obsługuje import zakładek z Firefox, Netscape, Galeon, Konqueror i w3m.

konqueror
Konqueror
Przeglądarka internetowa i menadżer plików dla środowiska KDE. Działa na silniku KHTML lub Webkit, obsługuje wtyczki przeznaczone dla Netscape.

links
Links
Przeglądarka internetowa działająca w trybie tekstowym i graficznym. Obsługuje standard HTML 4.0, HTTP 1.1 oraz grafiki w formacie GIF, JPEG, PNG, XBM i TIFF.

lynx
Lynx
Przeglądarka internetowa działająca w trybie tekstowym.

 


midori
Midori
Lekka przeglądarka internetowa działająca na silniku Webkit i bibliotekach GTK+.

 


min
Min
Min to przeglądarka internetowa o minimalnym wyglądzie, która zapewnia szybką obsługę z prostymi funkcjami – „minimalna” nie oznacza niskiej funkcjonalności lub nierozwiniętego potencjału.

netrik
Netrik
Przeglądarka internetowa działająca w trybie tekstowym.

 


netsurf
Netsurf
Prosta, wieloplatformowa przeglądarka internetowa. Umożliwia przeglądanie grafiki, historii, zapisywanie stron na dysku oraz zarządzanie ciasteczkami.

opera
Opera
Pakiet internetowy, który zawiera przeglądarkę stron, klienta poczty, czytnik kanałów, klienta IRC, klienta sieci BitTorrent, notes, instalację widżetów, menadżera pobierania oraz dodatek Unite. Obsługuje przeglądanie w kartach, gesty myszy, blokowanie wyskakujących okien i zmianę wyglądu.

otter browser
Otter
Otwartoźródłowa przeglądarka internetowa, której celem jest odtworzenie funkcjonalności i interfejsu użytkownika starych wersji Opery, korzystając ze środowiska Qt

palemoon
Palemoon
Pale Moon to przeglądarka internetowa, powstała na bazie Firefoxa. Usunięto z niej jednak wszystkie zbędne i mało popularne elementy. Dostępna dla platformy Linux i Windows.

qupzilla
QupZilla
QupZilla jest szybką przeglądarką stron www bazującą na silniku WebKit i bibliotekach Qt. Program obsługuje certyfikaty SSL, zmianę motywu, blokowanie reklam, wtyczki, kanał RSS oraz zarządzanie zakładkami za pomocą przeciągnij i upuść. Była dostępna na platformę Linux i Windows, już nierozwijana.

rekong
rekonq
Lekka przeglądarka internetowa działająca na silniku Webkit i bibliotekach Qt. Oferuje współdzielenie ustawień kart i zakładek z Konquerorem, tryb prywatny, integrację z KGet oraz współpracę z menadżerem haseł Kwallet.

seamonkey
SeaMonkey
Pakiet internetowy w skład którego wchodzi przeglądarka stron, klient poczty i grup dyskusyjnych, klient IRC oraz edytor stron HTML – WYSIWYG. Bazuje na silniku Gecko. Pozwala na przeglądanie w kartach i ich przenoszenie, instalacje wtyczek. W Debianie ze względów licencyjnych nosił nazwę IceApe.

surf
Surf
Prosta przeglądarka internetowa działająca na silniku Webkit i bibliotekach GTK+.

 


surfraw
Surfraw
Prosta, konsolowa przeglądarka internetowa.

 


tor browser
TOR Browser
TOR Browser to bezpłatna przeglądarka internetowa, bazująca na Firefox, zapewniająca pełne bezpieczeństwo podczas korzystania z sieci internetowej. Chroni dane użytkownika i gwarantuje mu pełną anonimowość.

uzbl
Uzbl
Uzbl jest minimalistyczną przeglądarką internetową stworzoną według filozofii Unix na bazie WebKit.

vivaldi
Vivaldi
Darmowa przeglądarka internetowa, tworzona i rozwijana przez byłego CEO firmy Opera Software ASA. Vivaldi jest programem darmowym, opartym na licencji freeware, ale jest aplikacją własnościową o zamkniętym kodzie źródłowym. Dostępna dla platformy Linux, OSX i Windows.

w3m
w3m
Przeglądarka internetowa działająca w trybie tekstowym, pozwala na wyświetlanie tabel, ramek, grafiki oraz połączenia SSL.

waterfox
Waterfox
Przeglądarka internetowa stworzona na bazie kodu źródłowego Firefox i przeznaczona na systemy operacyjne Windows, macOS, Linux oraz Android. Przeglądarka działa na silniku Gecko, a jej domyślną wyszukiwarką internetową jest Ecosia.

 

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna jest chroniona przez reCAPTCHA i Google Politykę Prywatności oraz obowiązują Warunki Korzystania z Usługi.