Edytory PDF cz.3

Ostatnia aktualizacja: 11th październik 2019, 09:23 pm

Prince XML
Prince XML
Komercyjny program umożliwiający konwersję dokumentów XML, HTML (z zachowaniem struktury stylu CSS) i SVG do formatu PDF. Dostępny dla systemów Linux, Solaris, FreeBSD, Mac OSX i Windows.

linia

pstoedit
Pstoedit
Program służący konwersji dokumentów PostScript i PDF do formatów WMF/EMF, PDF, DXF, CGM, HTML, OBJ, FIG, LWO, RIB, RPL, Java 1/2 applet i innych. Dzięki instalacji wtyczek program umożliwia również export do formatów SVG, MIF i RTF. Program dostępny dla systemu Linux i Windows.

linia

pdf
Pstotext
Mały program służący do „wydobycia” tekstu z dokumentów zapisanych w formacie PostScript oraz PDF.

linia

pdf
QPDF
Konsolowy program do konwersji plików PDF. Dzięki niemu można odszyfrować i zaszyfrować dokument PDF oraz sprawdzić go pod kątem zawartych błędów.

linia

rst2pdf
Rst2pdf
Rst2pdf jest programem do tworzenia dokumentów w formacie PDF z plików zapisanych za pomocą języka reStructuredText.

linia

sam2p
Sam2p
Sam2p to program, który umożliwia konwersję grafiki rastrowej (bitmap) do formatu PostSript oraz PDF. Program umożliwia kontrolę nad standardem kompilacji, kompresją i głębią bitową. Posiada wsparcie dla de/kompresji ZIP, RLE oraz LWZ.

linia

pdf
Sejda
Konsolowy program do podstawowej edycji plików PDF bazujący na PDF Sam, którego kod został na nowo przepisany. Pozwala na dzielenie, łączenie i mieszanie dokumentów oraz usuwanie tekstu. Dostępny dla systemów, w których działa Java.

linia

Skencil
Skencil
Skencil to interaktywny edytor grafiki wektorowej stworzony dla systemów GNU/Linux oraz Unix-o podobnych. Posiada m.in. narzędzia do powiększania, pomniejszania, skalowania obrazu oraz przycinania zdjęć i zmiany wymiarów. Oferuje wsparcie dla plików w formacie XFig, Al, WMF, CMX i SVG. Format wyjściowy to EPS, PDF Al oraz SVG.

linia

pdf
SWFTools
Zestaw narzędzi do tworzenia i edycji animacji Adobe Flash (SWF). PDF2SWF umożliwia konwersję plików PDF do SWF ze wsparciem dla tabel, formularzy, tekstu i grafiki. Program bazuje na Xpdf i dostępny jest dla systemu Linux i Windows.

linia

Tickletext
TickleText
Lekki edytor tekstu przeznaczony dla programistów, działający na bibliotekach Tcl/Tk. Oferuje wsparcie dla Tcl, HTML, LaTeX, Perl, Python, export plików do PDF, wysyłanie/pobieranie plików za pomocą wbudowanego klienta FTP i konwersję LaTeX do HTML.

linia

Unpaper
Unpaper
Unpaper to mały program umożliwiający konwersję zeskanowanych / skserowanych dokumentów lub stron książek do formatu PDF.

linia

pdf
Wkhtmltopdf
Proste shell-owe narzędzie do konwersji dokumentów HTML do formatu PDF. Do renderowania dokumentów używa silnika Webkit oraz bibliotek Qt. Program dostępny dla systemu Linux, Mac OSX i Windows.

linia

Whyteboard
Whyteboard
Whyteboard to program, dzięki któremu można „malować” na dokumentach PDF. Oferuje wybór ołówka, cyrkla, strzałek, tekstu. Umożliwia pracę na wielu stronach dokumentu za pomocą wbudowanych zakładek, posiada wbudowany odtwarzacz wideo, pasek podglądu miniatur i nie tylko. Dostępny dla systemu Linux i Windows.

linia

XEP
XEP
Wieloplatformowy, własnościowy program do konwersji plików XML, XML-FO i SVG do formatu PDF lub PostScript. Napisany w języku Java. Program jest płatny, dostępny w dwóch wersjach – desktopowej i serwerowej.

linia

XeTeX
XeTeX
XeTeX jest programem do składu tekstu TeX ze wsparciem dla Unicode i współczesnych typów czcionek. Program stworzony dla systemu Mac OSX, od 2006 roku dostępny również dla Linux i Windows. Format wyjściowy plików XeTeX-a to PDF lub XDV.

linia

pdf
Xhtml2pdf
Mały program do konwersji dokumentów HTML/CSS do formatu PDF. Napisany w Pythonie działa na każdej platformie systemowej. Posiada wsparcie dla edycji kolumn, nagłówka, stopki, numeracji stron i czcionek TrueType.

linia

XMLto
Xmlto
Xmlto jest interfejsem graficznym dla XSL toolchain. program służy do konwersji dokumentów zapisanych w formatach DocBook XML, DVI, XLS-FO, PDF i PostScript do formatów DVI, XSL-FO, HTML (wielo i jedno stronicowe), strony man, PDF, PostScript i czysty tekst.

linia

Xournal
Xournal
Xournal jest programem do zapisywania notatek, podobny do Windows Journal i Jarnal. Przeznaczony dla Linuksa i innych platform wspierających biblioteki GTK+. Program umożliwia również przeglądanie dokumentów PDF oraz dodawanie do nich notatek za pomocą biblioteki Popplar.

linia

Xpdf
Xpdf
Wieloplatformowa przeglądarka dokumentów PDF. Posiada możliwość konwersji plików PDF na zwykły tekst lub PostScript, ekstrakcję obrazów oraz analizę czcionek. Na silniki Xpdf powstały również jego klony. Program dostępny jest na platformę Linux, Windows, BSD, OS/2, OpenVMS, Mac OSX i HP-UX.

linia

 

 

Powiązane wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

27 − 25 =