Biuro

Przeglądarki PDF

Ostatnia aktualizacja: 19 kwietnia 2022, 12:39

Adobe Reader
Adobe Reader
Bezpłatny o zamkniętym kodzie źródłowym program do czytania publikacji w formacie PDF tworzony przez firmę Adobe. Program dostępny dla platformy Windows, Mac OSX, Linux, Solaris, Android i Symbian.

Apvlv
apvlv
Czytnik plików PDF, DjVu oraz UMD dla systemu Linux i Windows. Program zbliżony jest w użyciu do edytora Vim.

Digisigner
Digisinger
Czytnik plików PDF o zamkniętym kodzie źródłowym. Program posiada funkcję dodawania podpisów cyfrowych na dokumentach PDF. Dostępny w wersji bezpłatnej Free o ograniczonej funkcjonalności oraz płatnej Pro dla platformy Windows, Mac OSX i Linux.

ePDF Viewer
ePDF
Mały i leki czytnik plików PDF. Używa biblioteki Poppler oraz GTK+.

 


Evince
Evince
Evine jest przeglądarką dokumentów przeznaczoną dla środowiska GNOME. Powstała na bazie kodu GPdf i obsługuje formaty : PDF, PostScript, TIFF, DVI, DjVu, XPS oraz archiwum z komiksami : CBZ, CBR, CB7 i CBT. Program dostępny jest na platformę Linux, BSD, Solaris, Unix i Windows.

Foxit Reader
Foxit Reader
Bezpłatny o zamkniętym kodzie źródłowym mały i lekki program do otwierania plików PDF. Program obsługuje polskie litery, posiada możliwość wyszukiwania, wydruku i kopiowania tekstu. Zawiera reklamy. Dostępny dla Windows i Linux.

gPDFText
gPDFText
gPDFText jest edytorem teksu dla GTK+. Umożliwia otwieranie plików PDF w postaci czystego tekstu w oknie edytora.

pdf
GSview
Interfejs graficzny dla GhostScript pozwalający na wyświetlanie dokumentów w formacie PostScript oraz PDF. Program umożliwia zaznaczenie i wydrukowanie fragmentu strony. Dostępny dla Linux, Windows i OS/2. Projekt nierozwijany od 2007 roku.

gv
gv
Interfejs graficzny dla GhostScript pozwalający na wyświetlanie dokumentów w formacie PostScript oraz PDF. Program dla platformy Linux, OpenVMS, Solaris, BSD, Unix, SunOS, HP/UX, Irix, OSF/1, OS/2 i AIX. Projekt zakończony w 1997 roku.

Impressive
Impressive
Impressive (dawniej: keyjnote) to program, który pozwala na wyświetlanie dokumentów PDF lub zdjęć w postaci pokazu slajdów z zastosowaniem efektów graficznych. Napisany w Pythonie, używa Xpdf lub GhostScript do renderowania plików PDF. Do akceleracji efektów graficznych wymaga OpenGL. Dostępny dla systemu Linux i Windows.

jPDF Viewer
jPDF Viewer
Komercyjny czytnik plików PDF napisany w technologii Java. Pozwala m.in. na wyświetlanie i drukowanie plików, wypełnianie interaktywnych formularzy, sprawdzanie podpisów cyfrowych, szukanie, zaznaczanie i podświetlanie tekstu. Dostępny dla wszystkich platform sprzętowych, na których zainstalowana jest Java. Program dostępny jest w pełnej, płatnej wesji oraz bezpłatnej, demonstracyjnej.

Kpdf
Kpdf
Czytnik plików PDF bazujący na Xpdf dla środowiska KDE 3.x. Posiada m.in. funkcje łączonego przeglądania stron, wyświetlanie prezentacji, wyszukiwanie, wybór koloru tła i tekstu. Projekt nierozwijany od 2008 roku. Kpdf został zastąpiony w KDE 4.x przez Okular.

pdf
mgv
Interfejs graficzny dla GhostScript pozwalający na wyświetlanie dokumentów w formacie PostScript oraz PDF. Program działa na bibliotece Motif.

Okular
Okular
Przeglądarka dokumentów bazująca na Kpdf przeznaczona dla środowiska KDE 4.x. Posiada wsparcie dla formatów : PDF, PostScript, TIFF, CHM, DjVu, DVI, XPS, ODF, FB2, EPUB, Plucker, Mobipocket, archiwum z komiksami CBZ, CBR, CB7, CBT i CBA. Pozwala na tworzenia przypisów, zaznaczanie fragmentów strony, przenoszenie tekstu do pliku tekstowego, kopiowanie tekstu i obrazów do schowka systemowego. Program dostępny dla Linux, Mac OSX, BSD i Windows.

PDF Cube
PDF Cube
PDF Cube to przeglądarka dokumentów PDF. Pozwala na dodanie efektów kostki 3D podczas wyświetlania pliku PDF. Program wymaga bibliotek Poppler oraz OpenGL.

Vindaloo
Vindaloo
Prosta przeglądarka plików PDF, która jest kontynuacją projektu ViewPDF. Wymaga biblioteki Poppler.

Xournal
Xournal
Xournal jest programem do zapisywania notatek, podobny do Windows Journal i Jarnal. Przeznaczony jest dla Linuksa i innych platform wspierających biblioteki GTK+. Program umożliwia również przeglądanie dokumentów PDF oraz dodawanie do nich notatek za pomocą biblioteki Poppler.

Xpdf
Xpdf
Wieloplatformowa przeglądarka dokumentów PDF. Posiada możliwość konwersji plików PDF na zwykły tekst lub PostScript. Na silniku Xpdf powstało kilka jego klonów. Program dostępny jest na platformę Linux, Windows, BSD, OS/2, OpenVMS, Mac OSX i HP-UX.

 

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna jest chroniona przez reCAPTCHA i Google Politykę Prywatności oraz obowiązują Warunki Korzystania z Usługi.