Przeglądarki PDF

Reklama na Linuxiarze.pl

 

Biuro :
   1. Arkusze kalkulacyjne
   2. Edytory PDF
   3. Edytory tekstu
   4. Pakiety biurowe
   5. Przeglądarki komiksów
   6. Przeglądarki PDF
   7. Skład tekstu TeX/LaTeX
   8. Inne

 

Przeglądarki PDF

 

Adobe Reader
Adobe Reader    star   star   star   star
Bezpłatny o zamkniętym kodzie źródłowym program do czytania publikacji w formacie PDF tworzony przez firmę Adobe. Program dostępny dla platformy Windows, Mac OSX, Linux, Solaris, Android i Symbian.
Zobacz również Adobe Reader na Wikipedii

linia

Apvlv
apvlv    star   star
Czytnik plików PDF, DjVu oraz UMD dla systemu Linux i Windows. Program zbliżony jest w użyciu do edytora Vim.

linia

Digisigner
Digisinger    star   star   star
Czytnik plików PDF o zamkniętym kodzie źródłowym. Program posiada funkcję dodawania podpisów cyfrowych na dokumentach PDF. Dostępny w wersji bezpłatnej Free o ograniczonej funkcjonalności oraz płatnej Pro dla platformy Windows, Mac OSX i Linux.

linia

ePDF Viewer
ePDF Viewer    star   star
Mały i leki czytnik plików PDF. Używa biblioteki Poppler oraz GTK+.

linia

Evince
Evince    star   star   star   star   star
Evine jest przeglądarką dokumentów przeznaczoną dla środowiska GNOME. Powstała na bazie kodu GPdf i obsługuje formaty : PDF, PostScript, TIFF, DVI, DjVu, XPS oraz archiwum z komiksami : CBZ, CBR, CB7 i CBT.
Program dostępny jest na platformę Linux, BSD, Solaris, Unix i Windows.
Zobacz również Evince na Wikipedii

linia

Foxit Reader
Foxit Reader    star   star   star
Bezpłatny o zamkniętym kodzie źródłowym mały i lekki program do otwierania plików PDF. Program obsługuje polskie litery, posiada możliwość wyszukiwania, wydruku i kopiowania tekstu. Zawiera reklamy. Dostępny dla Windows i Linux. Zobacz również Foxit Reader na Wikipedii

linia

gPDFText
gPDFText    star
gPDFText jest edytorem teksu dla GTK+. Umożliwia otwieranie plików PDF w postaci czystego tekstu w oknie edytora.

linia

pdf
GSview    star
Interfejs graficzny dla GhostScript pozwalający na wyświetlanie dokumentów w formacie PostScript oraz PDF. Program umożliwia zaznaczenie i wydrukowanie fragmentu strony. Dostępny dla Linux, Windows i OS/2. Projekt nierozwijany od 2007 roku.

linia

gv
gv    star
Interfejs graficzny dla GhostScript pozwalający na wyświetlanie dokumentów w formacie PostScript oraz PDF. Program dla platformy Linux, OpenVMS, Solaris, BSD, Unix, SunOS, HP/UX, Irix, OSF/1, OS/2 i AIX. Projekt zakończony w 1997 roku.

linia

Impressive
Impressive    star   star   star   star
Impressive (dawniej: keyjnote) to program, który pozwala na wyświetlanie dokumentów PDF lub zdjęć w postaci pokazu slajdów z zastosowaniem efektów graficznych. Napisany w Pythonie, używa Xpdf lub GhostScript do renderowania plików PDF. Do akceleracji efektów graficznych wymaga OpenGL. Dostępny dla systemu Linux i Windows.

linia

jPDF Viewer
jPDF Viewer    star   star   star
Komercyjny czytnik plików PDF napisany w technologii Java. Pozwala m.in. na wyświetlanie i drukowanie plików, wypełnianie interaktywnych formularzy, sprawdzanie podpisów cyfrowych, szukanie, zaznaczanie i podświetlanie tekstu. Dostępny dla wszystkich platform sprzętowych, na których zainstalowana jest Java. Program dostępny jest w pełnej, płatnej wesji oraz bezpłatnej, demonstracyjnej.

linia

Kpdf
Kpdf    star   star   star
Czytnik plików PDF bazujący na Xpdf dla środowiska KDE 3.x. Posiada m.in. funkcje łączonego przeglądania stron, wyświetlanie prezentacji, wyszukiwanie, wybór koloru tła i tekstu. Projekt nierozwijany od 2008 roku. Kpdf został zastąpiony w KDE 4.x przez Okular.

linia

pdf
mgv    star
Interfejs graficzny dla GhostScript pozwalający na wyświetlanie dokumentów w formacie PostScript oraz PDF. Program działa na bibliotece Motif.

linia

Okular
Okular    star   star   star   star   star
Przeglądarka dokumentów bazująca na Kpdf przeznaczona dla środowiska KDE 4.x. Posiada wsparcie dla formatów : PDF, PostScript, TIFF, CHM, DjVu, DVI, XPS, ODF, FB2, EPUB, Plucker, Mobipocket, archiwum z komiksami CBZ, CBR, CB7, CBT i CBA. Pozwala na tworzenia przypisów, zaznaczanie fragmentów strony, przenoszenie tekstu do pliku tekstowego, kopiowanie tekstu i obrazów do schowka systemowego. Program dostępny dla Linux, Mac OSX, BSD i Windows.
Zobacz również Okular na Wikipedii

linia

PDF Cube
PDF Cube    star   star   star
PDF Cube to przeglądarka dokumentów PDF. Pozwala na dodanie efektów kostki 3D podczas wyświetlania pliku PDF. Program wymaga bibliotek Poppler oraz OpenGL.

linia

Vindaloo
Vindaloo    star
Prosta przeglądarka plików PDF, która jest kontynuacją projektu ViewPDF. Wymaga biblioteki Poppler.

linia

Xournal
Xournal    star   star   star
Xournal jest programem do zapisywania notatek, podobny do Windows Journal i Jarnal. Przeznaczony jest dla Linuksa i innych platform wspierających biblioteki GTK+. Program umożliwia również przeglądanie dokumentów PDF oraz dodawanie do nich notatek za pomocą biblioteki Poppler.

linia

Xpdf
Xpdf    star   star   star   star
Wieloplatformowa przeglądarka dokumentów PDF. Posiada możliwość konwersji plików PDF na zwykły tekst lub PostScript. Na silniku Xpdf powstało kilka jego klonów. Program dostępny jest na platformę Linux, Windows, BSD, OS/2, OpenVMS, Mac OSX i HP-UX. Zobacz również Xpdf na Wikipedii

linia

 

Opublikowane: 07 / 11 / 2011

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Strefa Linuxiarzy