Libre Office 7.0 Alpha 1

Ostatnia aktualizacja: 5 kwietnia 2022, 22:23

Darmowy pakiet biurowy LibreOffice 7.0 pojawił się właśnie w sieci. Najlepsza darmowa alternatywa dla Microsoft Office debiutuje na razie w wersji Alpha1, która daje wgląd w pokaźny zestaw nowości przygotowywany z myślą o stabilnym wariancie cenionego programu.

Nowy LibreOffice to przede wszystkim ulepszony interfejs z tematem ikon Sukapura, aktywowany domyślnie w pakiecie w wersji dla macOS. Program w końcu prezentował się będzie nowocześniej, a UI ma być znacznie bardziej przyjazne użytkownikowi.

Drobnych zmian w pakiecie będzie dużo, ale jako jedną z istotniejszych wskazuje się modyfikację programu Writer. Od teraz pliki docx zapisywane będą natywnie w trybie 2013/2016/2019, zamiast w dotychczasowym trybie 2007. Dzięki temu dane zapisane w LibreOffice będą wyglądały jeszcze lepiej po otwarciu w programach Microsoftu. Inna ważna zmiana to porzucenie wsparcia dla technologii Adobe Flash.

Wraz z udostępnieniem LibreOffice 7.0 Alpha1 rusza wielkie polowanie na bugi, w którym udział wziąć może każdy chętny. Premiera LibreOffice 7.0 w stabilnej wersji odbędzie się latem tego roku. Lista zmian pod tym adresem: wiki.documentfoundation.org/ReleaseNotes/7.0

źródło: instalki.pl/aktualnosci/software/41783-libreoffice-7-0-alternatywa-dla-microsoft-office.html

Albedo 0.64

Technik, rocznik 1964. Dystrybucje: Mandrake/Mandriva, Ubuntu, Lubuntu, Xubuntu, Linux Mint, MX Linux, Debian, Sparky, CloudReady, PrimeOS.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna jest chroniona przez reCAPTCHA i Google Politykę Prywatności oraz obowiązują Warunki Korzystania z Usługi.