Edytory PDF 2

Reklama na Linuxiarze.pl

 

Biuro :
   1. Arkusze kalkulacyjne
   2. Edytory PDF
   3. Edytory tekstu
   4. Pakiety biurowe
   5. Przeglądarki komiksów
   6. Przeglądarki PDF
   7. Skład tekstu TeX/LaTeX
   8. Inne

 

Programy do tworzenia, edycji i konwersji dokumentów PDF

 

LibreOffice
LibreOffice    star   star   star   star
Wieloplatformowy pakiet biurowy stworzony na bazie OpenOffice.org po jego przejęciu przez firmę Oracle w roku 2010. Twórcą pakietu jest The Document Foundation. Obsługuje m.in. pakiety w formacie DOC, DOCX, XLS, XLSX, PPT, PPTX, RTF, BMP, GIF, JPG, PNG, EMF, WMF, DBF, DXF, MML oraz export do formatu PDF i LaTeX. Dostępny jest dla platformy Windows, Linux i Mac OSX.
Zobacz również LibreOffice na Wikipedii

linia

pdf
LuaTeX    star   star   star
LaTeX jest rozszerzoną wersją programu pdfTeX. Jest otwartą wersją narzędzia do składu tekstu TeX, używa osadzonego języka skryptowego Lua. Jedną z funkcji programu jest możliwość tworzenia dokumentów w formacie PDF. Dostępny dla platformy Linux, Solaris, Mac OSX, FreeBSD i Windows.

linia

Moonshiner
Moonshiner    star   star   star
Moonshire jest graficznym interfejsem dla programu Ghostscript. Służy do konwersji plików z formatu PostScript do PDF. Program posiada opcje ustawień kompresji obrazów, czcionek, kolorów oraz szyfrowania zawartości.

linia

OpenOffice.org
OpenOffice.org    star   star   star   star
Wieloplatformowy pakiet biurowy stworzony na bazie własnościowego StarOffice przez firmę StarDivision. W roku 1999 przejęty przez Sun Microsystem i rozwijany do 2010. Następnie przejęty przez Oracle i przekazany Apache Software Foundation w roku 2011. Obsługuje m.in. pakiety w formacie DOC, DOCX, XLS, PPT, RTF, BMP, GIF, JPG, PNG, EMF, WMF, DBF, DXF, MML oraz export do formatu PDF i LaTeX. Program przetłumaczony został na ponad 60 języków i dostępny jest dla platformy Windows, Linux, Mac OSX, Solaris oraz FreeBSD.
Zobacz również OpenOffice.org na Wikipedii

linia

pdf2djvu
PDF2DjVu    star   star
PDF2DjVu to program umożliwiający konwersję dokumentów PDF do formatu DjVu. Pozwala na wydobycie z dokumentu PDF grafik, tekstów, hyperlinków i meta danych. Dostępny dla systemu Linux i Windows.

linia

pdf
PDF2SVG     star
PDF2SVG to małe, konsolowe narzędzie służące konwersji dokumentów PDF do formatu SVG. Wymaga bibliotek Cairo oraz Poppler. Wielostronicowe dokumenty PDF mogą być dzielone na  pliki SVG zawierające jedną stronę na plik.

linia

PDFCrack
PDFCrack    star   star
PDFCrack jet konsolowym programem, który umożliwia odzyskanie hasła użytkownika i właściciela z zabezpieczonego pliku PDF.

linia

PDFedit
PDFedit    star   star   star   star   star
Edytor PDF dla systemów Unix-owych. Interfejs graficzny programu działa na bibliotekach Qt 3. Nie wspiera edycji plików chronionych lub zaszyfrowanych.

linia

PdfMod
PdfMod    star
PdfMod to proste narzędzie pozwalające na podstawową edycję dokumentów PDF. Dzięki niemu można obracać, usuwać i zgrywać strony dokumentów PDF.

linia

PDF-parser
PDF-parser    star   star   star
Wieloplatformowy, konsolowy program do przetwarzania i analizy dokumentów PDF. Potrafi wyodrębnić surowe dane z dokumentu takie jak skompresowane obrazy. Dobrze radzi sobie z uszkodzonymi oraz zaciemnionymi plikami.

linia

Pdfposter
Pdfposter     star   star
Program do tworzenia dużych plakatów używając do tego celu wielu dokumentów PDF. Pliki wyjściowe generowane są w normalnym rozmiarze przystosowanym do wydruku lub pojedyńczym pliku.

linia

pdf
PDF Sam    star   star
PDF Split and Merge to konsolowy program do podstawowej edycji plików PDF. Pozwala na dzielenie, łączenie i mieszanie dokumentów oraz usuwanie tekstu. Dostępny dla systemów, w których działa Java.

linia

PDF-Shuffler
PDF Shuffler    star   star
Mały program do dzielenia i łączenia plików PDF. Pozwala również na obrócenie strony, usunięcie wybranych stron oraz zapis do nowego pliku PDF.

linia

PDF Studio
PDF Studio    star   star   star   star   star
Komercyjny edytor dokumentów PDF stworzony przez Qoppa Software. Pozwala m.in. na tworzenie, przeglądanie, wypełnianie, dzielenie i łączenie dokumentów PDF oraz zabezpieczenie ich hasłem, dodawanie znaków wodnych, nagłówków i stopek. Program jest płatny, wersja Free trial dodaje znak wodny do tworzonych dokumentów PDF. Dostępny dla platformy Linux, Mac OSX, AIX, Solaris, HP-UX i Windows.

linia

pdf
pdfTeX    star   star   star
pdfTeX jest rozszerzeniem programu do składu tekstu Tex. Posiada kilka dodatkowych funkcji względem TeX, np. natywne wsparcie dla czcionek TrueType i PostScript Type 1 oraz dostęp do funkcji PDF takich jak hyperlinki, zawartość tabeli i inne. Program dostępny dla Linux, DOS i Windows.

linia

pdftotext
pdftotext    star   star
pdftotex jest konsolowym narzędziem służącym do konwersji dokumentów PDF do plików tekstowych. Jest częścią programu Xpdf oraz biblioteki Poppler, która wywodzi się z Xpdf. Program domyślnie instalowany jest w wielu dystrybucjach Linuksa. Dostępny jest również w MS Windows jako część Xpdf. Plik PDF można przekonwertować prostą komendą „pdftotext nazwa-pliku.pdf”.

linia

PDFTK
PDFTK    star   star   star   star
Wieloplatformowy program do edycji dokumentów PDF. PDFTK jest interfejsem dla biblioteki iText. Potrafi dzielić, łączyć, szyfrować, deszyfrować, kompresować, dekompresować i naprawiać pliki PDF. Może służyć również do edycji znaków wodnych, metadanych, wypełniania formularzy FDF i XFDF.
Dostępny dla platformy Linux, Windows, Mac OSX, FreeBSD i Solaris.

linia

pdf
Pisa    star   star
Mały program do konwersji dokumentów HTML/CSS do formatu PDF. Napisany w Pythonie działa na każdej platformie systemowej. Napisany w Pythonie działa na każdej platformie systemowej. Program używa toolkitu ReportLab, bibliotek HTML5lib oraz pyPDF.

linia

pdf
POD2PDF     star
Mały program służący do konwersji plików POD (Perl Old Documentation) do formatu PDF.

linia

PosteRazor
PosteRazor    star   star
PosteRazor to program do dzielenia dużych plików grafiki wektorowej na mniejsze kawałki dostosowane do wielkości stron wydruku. Strony te są exportowane do formatu PDF a po wydruku można je złożyć w duży plakat. Program pozwala na wybór rozmiaru plakatu oraz ustawienie marginesów drukarki.  Dostępny dla platformy Linux Mac OSX i Windows.

linia

 

 

Opublikowane: 25 / 11 / 2011

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Strefa Linuxiarzy