Free trial | ArubaCloud.pl

Biuro

Edytory PDF cz.2

Ostatnia aktualizacja: 18 kwietnia 2022, 22:21

LibreOffice
LibreOffice
Wieloplatformowy pakiet biurowy stworzony na bazie OpenOffice.org po jego przejęciu przez firmę Oracle w roku 2010. Twórcą pakietu jest The Document Foundation. Obsługuje m.in. pakiety w formacie DOC, DOCX, XLS, XLSX, PPT, PPTX, RTF, BMP, GIF, JPG, PNG, EMF, WMF, DBF, DXF, MML oraz export do formatu PDF i LaTeX. Dostępny jest dla platformy Windows, Linux i Mac OSX.

pdf
LuaTeX
LaTeX jest rozszerzoną wersją programu pdfTeX. Jest otwartą wersją narzędzia do składu tekstu TeX, używa osadzonego języka skryptowego Lua. Jedną z funkcji programu jest możliwość tworzenia dokumentów w formacie PDF. Dostępny dla platformy Linux, Solaris, Mac OSX, FreeBSD i Windows.

Moonshiner
Moonshiner
Moonshire jest graficznym interfejsem dla programu Ghostscript. Służy do konwersji plików z formatu PostScript do PDF. Program posiada opcje ustawień kompresji obrazów, czcionek, kolorów oraz szyfrowania zawartości.

OpenOffice.org
OpenOffice.org
Wieloplatformowy pakiet biurowy stworzony na bazie własnościowego StarOffice przez firmę StarDivision. W roku 1999 przejęty przez Sun Microsystem i rozwijany do 2010. Następnie przejęty przez Oracle i przekazany Apache Software Foundation w roku 2011. Obsługuje m.in. pakiety w formacie DOC, DOCX, XLS, PPT, RTF, BMP, GIF, JPG, PNG, EMF, WMF, DBF, DXF, MML oraz export do formatu PDF i LaTeX. Program przetłumaczony został na ponad 60 języków i dostępny jest dla platformy Windows, Linux, Mac OSX, Solaris oraz FreeBSD.

pdf2djvu
PDF2DjVu
PDF2DjVu to program umożliwiający konwersję dokumentów PDF do formatu DjVu. Pozwala na wydobycie z dokumentu PDF grafik, tekstów, hyperlinków i meta danych. Dostępny dla systemu Linux i Windows.

pdf
PDF2SVG
PDF2SVG to małe, konsolowe narzędzie służące konwersji dokumentów PDF do formatu SVG. Wymaga bibliotek Cairo oraz Poppler. Wielostronicowe dokumenty PDF mogą być dzielone na  pliki SVG zawierające jedną stronę na plik.

PDFCrack
PDFCrack
PDFCrack jet konsolowym programem, który umożliwia odzyskanie hasła użytkownika i właściciela z zabezpieczonego pliku PDF.

PDFedit
PDFedit
Edytor PDF dla systemów Unix-owych. Interfejs graficzny programu działa na bibliotekach Qt 3. Nie wspiera edycji plików chronionych lub zaszyfrowanych.

PdfMod
PdfMod
PdfMod to proste narzędzie pozwalające na podstawową edycję dokumentów PDF. Dzięki niemu można obracać, usuwać i zgrywać strony dokumentów PDF.

PDF-parser
PDF-parser
Wieloplatformowy, konsolowy program do przetwarzania i analizy dokumentów PDF. Potrafi wyodrębnić surowe dane z dokumentu takie jak skompresowane obrazy. Dobrze radzi sobie z uszkodzonymi oraz zaciemnionymi plikami.

Pdfposter
Pdfposter
Program do tworzenia dużych plakatów używając do tego celu wielu dokumentów PDF. Pliki wyjściowe generowane są w normalnym rozmiarze przystosowanym do wydruku lub pojedyńczym pliku.

pdf
PDF Sam
PDF Split and Merge to konsolowy program do podstawowej edycji plików PDF. Pozwala na dzielenie, łączenie i mieszanie dokumentów oraz usuwanie tekstu. Dostępny dla systemów, w których działa Java.

PDF-Shuffler
PDF Shuffler
Mały program do dzielenia i łączenia plików PDF. Pozwala również na obrócenie strony, usunięcie wybranych stron oraz zapis do nowego pliku PDF.

PDF Studio
PDF Studio
Komercyjny edytor dokumentów PDF stworzony przez Qoppa Software. Pozwala m.in. na tworzenie, przeglądanie, wypełnianie, dzielenie i łączenie dokumentów PDF oraz zabezpieczenie ich hasłem, dodawanie znaków wodnych, nagłówków i stopek. Program jest płatny, wersja Free trial dodaje znak wodny do tworzonych dokumentów PDF. Dostępny dla platformy Linux, Mac OSX, AIX, Solaris, HP-UX i Windows.

pdf
pdfTeX
pdfTeX jest rozszerzeniem programu do składu tekstu Tex. Posiada kilka dodatkowych funkcji względem TeX, np. natywne wsparcie dla czcionek TrueType i PostScript Type 1 oraz dostęp do funkcji PDF takich jak hyperlinki, zawartość tabeli i inne. Program dostępny dla Linux, DOS i Windows.

pdftotext
pdftotext
pdftotex jest konsolowym narzędziem służącym do konwersji dokumentów PDF do plików tekstowych. Jest częścią programu Xpdf oraz biblioteki Poppler, która wywodzi się z Xpdf. Program domyślnie instalowany jest w wielu dystrybucjach Linuksa. Dostępny jest również w MS Windows jako część Xpdf. Plik PDF można przekonwertować prostą komendą „pdftotext nazwa-pliku.pdf”.

PDFTK
PDFTK
Wieloplatformowy program do edycji dokumentów PDF. PDFTK jest interfejsem dla biblioteki iText. Potrafi dzielić, łączyć, szyfrować, deszyfrować, kompresować, dekompresować i naprawiać pliki PDF. Może służyć również do edycji znaków wodnych, metadanych, wypełniania formularzy FDF i XFDF. Dostępny dla platformy Linux, Windows, Mac OSX, FreeBSD i Solaris.

pdf
Pisa
Mały program do konwersji dokumentów HTML/CSS do formatu PDF. Napisany w Pythonie działa na każdej platformie systemowej. Napisany w Pythonie działa na każdej platformie systemowej. Program używa toolkitu ReportLab, bibliotek HTML5lib oraz pyPDF.

pdf
POD2PDF
Mały program służący do konwersji plików POD (Perl Old Documentation) do formatu PDF.

PosteRazor
PosteRazor
PosteRazor to program do dzielenia dużych plików grafiki wektorowej na mniejsze kawałki dostosowane do wielkości stron wydruku. Strony te są exportowane do formatu PDF a po wydruku można je złożyć w duży plakat. Program pozwala na wybór rozmiaru plakatu oraz ustawienie marginesów drukarki.  Dostępny dla platformy Linux Mac OSX i Windows.

 

 

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna jest chroniona przez reCAPTCHA i Google Politykę Prywatności oraz obowiązują Warunki Korzystania z Usługi.