Aktualności

Opera 11.60 została wydana!

Ostatnia aktualizacja: 18 września 2023, 14:43

Nowa wersja przeglądarki internetowej Opera o nazwie kodowej „Tunny” została wydana!

W wersji 11.60 poprawiono przede wszystkim stabilność oraz załatano dziury w zabezpieczeniach ale również rozbudowano przeglądarkę o nowe, przydatne funkcje.

Aktualizacja zawiera poprawkę dotyczącą możliwości przenoszenia ciasteczek między dwu i trzyliterowymi domenami najwyższego poziomu (TLD). Błąd ten powodował możliwość odczytania plików cookies przez inna stronę internetową. Poprawiono również błąd w specyfikacji protokołów SSL 3.0 i TLS 1.0, które umożliwiały podsłuch niektórych aplikacji. Dodatkowo został zmieniony silnik HTML, który według programistów poprawił czas wyświetlania stron internetowych, w tym stron szyfrowanych protokołem SSL.

Jedną z nowych funkcji Opery jest dodanie przycisku (ikona gwiazdki) w polu adresu, który służy do szybkiego dodawania nowych stron do zakładek, czy też wybierania już dodanych. Dzięki temu przyciskowi można również dodać strony do szybkiego wybierania (Speed Dial).

Wygląd wbudowanego klienta poczty również uległ zmianie. Została dodana możliwość grupowania wiadomości (według dat, statusu przeczytania i statusu przypięcia). Poszczególne grupy można zwijać i rozwijać. W nowej wersji dostępna jest opcja zmiany wyglądu układu poczty (lista i wiadomości po prawej, lista i wiadomości poniżej, tylko lista), sortowania wiadomości (według dat, statusów, etykiet, rozmiarów, tematów) oraz wybierania po jakim czasie wiadomości mają być oznaczone jako przeczytane.

Zobacz również:

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna jest chroniona przez reCAPTCHA i Google Politykę Prywatności oraz obowiązują Warunki Korzystania z Usługi.