Download

Pobierz system operacyjny Linux, BSD, Solaris, inny

Ostatnia aktualizacja: 18 listopada 2023, 16:46

Aby zostać szczęśliwym użytkownikiem systemu z rodziny Linux, BSD, Solaris, UNIX lub innego otwartoźródłowego i/lub bezpłatnego, trzeba pobrać obraz systemu w postaci obrazu „iso” lub „img” lub spakowanego archiwum. Aby uniknąć problemów z pobieraniem użyj jeden z dostępnych menadżerów pobierania, np. uGet, KGet lub wtyczki DownThemAll! dla przeglądarki stron www, np. Firefox.

Pamiętaj również o wybraniu właściwej wersji systemu dla Twojej architektury sprzętowej – niektórzy developerzy Linuksa wydają kilka wersji swojego systemu. Najczęściej spotykane wersje to i386, i586, i686, amd64, armhf. Możesz również pobrać system z wybranym środowiskiem graficznym co jest oferowane przez większość developerów, np.: awesome, Blackbox, bspwm, Budgie, CDE, Cinnamon, Deepin, Enlightenment, Fluxbox, GNOME, i3, IceWM, JWM, KDE, LXDE, LXQt, Manokwari, MATE, Openbox, PekWM, Pantheon, Trinity, Window Maker, Xfce…
I najważniejsza sprawa – większość dystrybucji jest dostępna za darmo.

Uwaga!
Linki do pobierania oraz witryn źródłowych znajdujące się w naszym serwisie pochodzą ze stron zewnętrznych.

Aktualizujemy je na bieżąco.

Jeśli jakiś link nie działa – zgłoś nam przez formularz kontaktowy.
Nie jesteśmy w stanie weryfikować tysięcy linków zewnętrznych.

 

 

A

B

C

 

 

Click to rate this post!
[Total: 24 Average: 4.8]

28 komentarzy do “Pobierz system operacyjny Linux, BSD, Solaris, inny

 • Witam ponownie, wiele distro się pojawiło nowych, kilka zapisałem, ale ja skupiam się tylko na archu (najlepszy linux – EOS, Cachyos i manjaro) jeszcze kali do hackowania i do darknetu kodachios i inne. ArO.
  Distro: univalent , munivalent , nwg
  PAHE OS
  SimbiOS
  Venom Linux
  Mauna Linux
  SBK
  Sleeper OS

  Odpowiedz
 • Witam ponownie, przepraszam że wnikam w tę listę, jestem fanatykiem i pewnie paranoikiem security anomize IT, 10 lat na rencie i gdy lepiej się czułem testowałem setki OS.
  Przeskanowałem serwis i brakuje bardzo fajnego distro. Chyba na debianie bez network services jeśli dobrze pamiętam, sama nazwa jest bardzo wymowna. Pozdrawiam, ArO

  Link aktywny: discreete-linux.org

  Odpowiedz
 • Witam, Czy na tej liście czasem nie brakuje ALG ? Arch Linux Gui coś takiego jest na sf.net ale może to jest pod inną nazwą. Pozdrawiam. ArO.

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna jest chroniona przez reCAPTCHA i Google Politykę Prywatności oraz obowiązują Warunki Korzystania z Usługi.