TrueNAS

Ostatnia aktualizacja: 12th maj 2022, 11:42 pm

Strona domowa: truenas.com
Dokumentacja:
Forum:
Pochodzenie: USA
Kategoria: Serwer NAS
Pulpit: Webowy
Architektura: x86_64
Bazuje na: FreeBSD
Wikipedia:
Distrowatch:
Nośnik: Install DVD
Instalacja:
Ostatnia stabilna wersja|wydana: 13.0 | 2022.05.12

TrueNAS to specjalistyczna dystrybucja systemu z rodziny BSD, wyposażona w serwer NAS (Network-Attached Storage), rozwijana przez firmę iXsystems.

Projekt FreeNAS wraz z TrueNAS, są bardzo blisko powiązanymi platformami pamięci masowej podłączonymi do sieci, obsługiwanymi przez iXsystems. FreeNAS to wspierane przez społeczność rozwiązanie NAS, podczas gdy TrueNAS otrzymuje komercyjne wsparcie od iXsystems. Oba projekty zbliżają się do siebie i zjednoczą się jeszcze w roku 2020.

FreeNAS będzie kontynuowany pod nazwą TrueNAS CORE, a TrueNAS będzie nazywany TrueNAS Enterprise. TrueNAS CORE to więcej niż tylko bezpłatny NAS, to pamięć masowa zdefiniowana przez oprogramowanie, z której można korzystać bez ograniczeń i kosztów. Jest to również rdzeń pełnoprawnej edycji korporacyjnej TrueNAS Enterprise, która zapewnia dodatkową odporność na awarie, wydajność i wsparcie wymagane przez firmy i aplikacje o znaczeniu krytycznym .

 
Wiadomości:

 

One thought on “TrueNAS

  • 19 czerwca 2020 at 00:24
    Permalink

    niestety jak instalujemy to pierwszy dysk jest zarezerwowany na system i mając 500 gb tracimy je. dopiero drugi dysk jest widoczny w systemie 🙁

    Reply

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna jest chroniona przez reCAPTCHA i Google Politykę Prywatności oraz obowiązują Warunki Korzystania z Usługi.