TrueNAS 13.0

Została wydana nowa wersja TrueNAS 13.0.

TrueNAS to specjalistyczna dystrybucja systemu z rodziny BSD, wyposażona w serwer NAS (Network-Attached Storage), rozwijana przez firmę iXsystems.

TrueNAS 13.0 osiągnął dzisiaj swój kamień milowy i jest naturalnym następcą TrueNAS 12.0-U8, który był najszerzej wdrożoną i najwyższej jakości wersją TrueNAS w historii. TrueNAS 13.0 zachowuje wszystkie usługi i oprogramowanie pośredniczące TrueNAS 12.0, zapewniając jednocześnie znaczną poprawę bezpieczeństwa, dostępności, jakości i wydajności.

Istotne nowe komponenty TrueNAS 13.0 to:

* FreeBSD 13.1: FreeBSD 13.1 zawiera tysiące ulepszeń i liczne wkłady iXsystems. Wprowadzono znaczne ulepszenia kryptografii, sieci, sterowników i planowania NUMA. Wtyczki i jails mogą teraz działać kompatybilnie z wersją 13.0, a znaczna poprawa wydajności zwiększa IOPS i przepustowość większych systemów NAS nawet o 20%.

* OpenZFS 2.1: OpenZFS 2.0 był ogromnym sukcesem jakościowym w TrueNAS 12.0. OpenZFS 2.1 jeszcze bardziej zwiększa niezawodność i wydajność. Jeden wkład iX skraca czas importu puli ZFS, czyniąc proces bardziej równoległym. W przypadku większych systemów czasy ponownego uruchamiania i przełączania awaryjnego są skrócone o ponad 80%, co skraca przestoje i zwiększa dostępność systemu.

* Samba 4.15: Wersja Samba 4.15 zawiera ważne ulepszenia bezpieczeństwa i wirtualnego systemu plików, które zapewniają bezpieczną i solidną obsługę SMB.

* iSCSI: TrueNAS 13.0 obejmuje obsługę większych natywnych rozmiarów we/wy i ogólną poprawę wydajności. Przełoży się to na większą przepustowość w systemach tworzenia kopii zapasowych i archiwizacji.

* Serwer NFS: TrueNAS 13.0 zawiera obsługę NFS dla nconnect. Pozwala to na równoległe działanie wielu połączeń TCP z klienta Linux i zapewnia wyższą i bardziej niezawodną wydajność. Może to zwiększyć wydajność pojedynczego klienta w szybkich sieciach nawet o 400%.

Podobnie jak TrueNAS 12.0, TrueNAS 13.0 to pojedynczy, zunifikowany obraz, który obsługuje funkcje TrueNAS CORE lub TrueNAS Enterprise. TrueNAS Enterprise jest dostarczany jako urządzenia TrueNAS organizacjom, które chcą rozwiązania „pod klucz”. Zawiera również funkcje klasy korporacyjnej, takie jak wysoka dostępność (HA), Fibre Channel, proaktywna pomoc techniczna i zarządzanie kluczami (KMIP).

Obrazy iso nośników instalacyjnych dla maszyn 64 bitowych można pobrać z naszego portalu

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna jest chroniona przez reCAPTCHA i Google Politykę Prywatności oraz obowiązują Warunki Korzystania z Usługi.