Deepin 20.3

Ostatnia aktualizacja: 27th kwiecień 2022, 11:20 am

Została wydana nowa wersja deepin 20.3.

deepin (dawniej: Linux Deepin, Hiweed GNU/Linux) to dystrybucja Linuksa, która ma na celu dostarczenie eleganckiego i przyjaznego dla użytkownika systemu operacyjnego. deepin wyposażony jest we własne środowisko graficzne Deepin Desktop Environment (DDE) bazujące na technologii HTML5, jak również Deepin Music, Deepin Movie, WPS i inne aplikacje.

Deepin Linux 20.3 dostarcza nowe jądro Linux do wersji 5.15, zapewniając użytkownikom takie funkcje, jak zupełnie nowa i w pełni funkcjonalna implementacja systemu plików NTFS, obsługa procesorów Intel 12 generacji, blokowanie wywłaszczania w czasie rzeczywistym i wiele innych gadżetów.

Deepin Linux oferuje opcję podwójnego jądra, jądro Linux 5.10 LTS jest zachowane jako domyślne jądro w tej wersji, więc jeśli chcesz zainstalować dystrybucję z jądrem Linux 5.15, które jest również LTS (wsparcie długoterminowe), będziesz musiał przejść do opcji zaawansowanych w menu startowym.

Deepin Linux 20.3 aktualizuje aplikację Album, aby zapewnić użytkownikom lepszy wybór partii zdjęć, lepszą interakcję głównych funkcji, nowe przyciski do szybkich działań, możliwość importowania, podglądu i wyszukiwania filmów, a także wsparcie dla wyświetlania liczby zdjęć i filmów osobno na pasku stanu.

W tej wersji zaktualizowano aplikację File Manager, która teraz pokazuje na stałe zainstalowane udziały Samby w lewym panelu, do której w końcu można uzyskać dostęp za pomocą klawisza Backspace, dodaje obsługę kolorów do bieżącej karty i umożliwia zmianę kolejności kolumn w widoku listy poprzez ich przeciąganie.

Aplikacja Movie otrzymała nowe ustawienia dekodowania, interfejs informacji wideo i obsługę procesorów graficznych NVIDIA przez FFmpeg, aplikacja Muzyka teraz wyświetla przycisk „Dodaj muzykę” na pustej liście odtwarzania i pozwala użytkownikom dodawać muzykę za pomocą menu kontekstowego listy odtwarzania.

Aplikacja Draw oferuje teraz ustawienia wymiarów dla eksportowanych obrazów, a aplikacja Notatki głosowe pozwala teraz dostosować kolejność notatek, a także pokazać/ukryć panel notatnika.

Obraz systemu można pobrać z naszego portalu.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna jest chroniona przez reCAPTCHA i Google Politykę Prywatności oraz obowiązują Warunki Korzystania z Usługi.