Szlezwik-Holsztyn chce migrować na Linuksa

Niemiecki kraj związkowy Szlezwik-Holsztyn planuje przejść na oprogramowanie open source, w tym LibreOffice, w swojej administracji i szkołach.

W ten sposób państwo chce zmniejszyć swoją zależność od oprogramowania prawnie zastrzeżonego, a ostatecznie całkowicie ją zakończyć. Do końca 2026 roku Microsoft Office ma zostać zastąpiony przez LibreOffice na wszystkich 25 000 komputerach używanych przez urzędników i pracowników (w tym nauczycieli), a system operacyjny Windows ma zostać zastąpiony przez GNU/Linux.

Niezbędne do tego kroki są określone w planach parlamentu kraju związkowego Szlezwik-Holsztyn.

Lothar Becker i Thorsten Behrens z The Documentation Foundation, organizacji non-profit stojącej za LibreOffice, zostali zaproszeni na spotkanie z osobami odpowiedzialnymi za te zmiany (na zdjęciu). Skupiono się na rozwiązaniach chmurowych, integracji z LibreOffice i innymi systemami oraz narzędziach do wideokonferencji.

W Document Foundation przyjęto z zadowoleniem, że LibreOffice jest wykorzystywany w instytucjach publicznych i mają nadzieję, że do migracji dołączy więcej krajów związkowych, rządów i innych organizacji na całym świecie.

Źródło: blog.documentfoundation.org/blog/2021/11/18/german-state-planning-to-switch-25000-pcs-to-libreoffice/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna jest chroniona przez reCAPTCHA i Google Politykę Prywatności oraz obowiązują Warunki Korzystania z Usługi.