Firefox 107

Pomoc drogowa Warszawa

Została wydana nowa wersja przeglądarki internetowej Mozilla Firefox 107.

Firefox 107 zawiera stosunkowo niewielki zestaw zmian, ale zawiera kilka interesujących rzeczy.

Firefox 107 dodaje obsługę profilowania mocy dla systemów Linux korzystających z procesorów Intel. Firefox obsługiwał już tę funkcję w systemach Windows 11 i Apple Silicon.

Kilka błędów specyficznych dla Linuksa zostało naprawionych, w tym problem polegający na tym, że kliknięcie ikony paska narzędzi rozszerzenia powodowało usterki na ekranie pod Waylandem oraz irytujący błąd dźwiękowy polegający na tym, że zmiana rozmiaru nowego okna na krótko przywracała jego pierwotny rozmiar.

Uruchomienie wersji Snap przeglądarki Firefox 107 na Ubuntu dodaje token „Ubuntu” do ciągu UA. Dzięki temu wersja Snap jest zgodna z kompilacjami Firefox deb podczas uruchamiania w systemach Ubuntu LTS.

Po stronie systemu Windows przeglądarka poprawia wydajność „kiedy IME i Defender firmy Microsoft pobierają adres URL skoncentrowanego dokumentu w systemie Windows 11 w wersji 22H2”.

Wraz z wydaniem Firefoksa 107 jest dostępna również nowa wersja „Extended Support Release” (ESR) Firefox 102.5 ESR, która zawiera zestaw poprawek stabilności, funkcjonalności i bezpieczeństwa.

Źródło: www.mozilla.org/en-US/firefox/107.0/releasenotes/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna jest chroniona przez reCAPTCHA i Google Politykę Prywatności oraz obowiązują Warunki Korzystania z Usługi.