Świat

SUSE Linux zostało sprzedane

Ostatnia aktualizacja: 11 maja 2022, 19:37

Brytyjska firma Micro Focus International zajmująca się oprogramowaniem zgodziła się sprzedać SUSE Linux i powiązane z nim oprogramowanie szwedzkiej grupie EQT Partners, zajmującej się prywatnymi akcjami, za 2,535 miliarda dolarów.

SUSE jest jedną z najstarszych firm open source i być może pierwszą firmą, która zaoferowała komercyjne usługi dla użytkowników Linuksa. Firma ma ponad 1400 pracowników na całym świecie.

Ustalona kwota 2,535 miliarda dolarów USA to 26,7 razy skorygowany zysk operacyjny jednostki oprogramowania SUSE w okresie od 12 miesięcy do końca października 2017.

Patrząc wstecz historii, SUSE nie po raz pierwszy zmieniło właściciela.

Rok po opublikowaniu jądra Linux, kilku niemieckich studentów stworzyło akronim SUSE dla Software- und System-Entwicklung (Software and Systems Development). Sprzedali dyski zmodyfikowanej wersji Slackware Linux i początkowo wspierali przedsiębiorstwa.

W 2003 r. amerykańska firma programistyczna Novell nabyła SUSE za 120 milionów USD. Novell przez długi czas próbował konkurować z Microsoftem na rynku systemów operacyjnych, a przejęcie SUSE było częścią ich strategii.

Nawet SUSE nie mógł powstrzymać upadku Novella a w 2010 r. Novell został przejęty za 2,2 miliarda dolarów przez inną amerykańską firmę The Attachmate Group. Grupa Attachmate została poparta przez Microsoft, a Microsoft nabył ponad 800 patentów firmy Novell.

W 2014 roku Attachmate zostało połączone w brytyjską firmę Micro Focus za 1,2 miliarda dolarów a dziś sperzedane za kwotę ponad dwukrotnie większą.

 

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna jest chroniona przez reCAPTCHA i Google Politykę Prywatności oraz obowiązują Warunki Korzystania z Usługi.