Tribblix

Strona domowa: tribblix.org
Dokumentacja: tribblix.org/install.html
Forum:
Pochodzenie: nieznane
Kategoria: Desktop, Serwer
Architektura: x86, x86_64, SPARC
Bazuje na: OpenIndiana
Użytkownik: Zaawansowany
Wikipedia:
Distrowatch:
Nośnik: Install DVD
Instalacja:
Ostatnia stabilna wersja|wydana: 0m20 update4 | 2018.06.01

Tribblix to dystrybucja systemu operacyjnego wywodząca się z OpenSolaris, OpenIndiana i illumos, ze stylem retro i nowoczesnymi komponentami. Jądro systemu i polecenia pochodzą z illumos, z kilkoma komponentami aktualnie przepakowanymi z OpenIndiana (głównie X11 oraz kilka innych); prawie wszystko inne zostało przepakowane ze źródeł.

Tribblix to bardzo tradycyjny system. Oprogramowanie jest rozprowadzane jako pakiety SVR4, preferowane są lekkie menedżery okien nad ciężkimi środowiskami biurkowymi, podstawową opcją pulpitu jest Xfce, dostępne są także MATE i Enlightenment oraz wiele innych. System jest elastyczny, szybki i znany osobom, które korzystały z systemu Solaris w przeszłości; Tribblix dostarcza nowoczesne oprogramowanie na solidnym fundamencie, na którym jest oparty.

Tribblix to nie tylko spin lub przepakowanie dystrybucji illumos. Jest to całkowicie niezależna dystrybucja która, pomimo posiadania kluczowych technologii illumos, takich jak ZFS, strefy, DTrace i SMF, została zasadniczo zbudowana od zera, z własnym systemem budowy i pakowania.

System oferowany jest w wersjach dla maszyn x86, x86_64 oraz SPARC. Ze względu na ograniczoną dostępność sprzętu, jego obsługa może być ograniczona.

Użytkownik : jack
Hasło : jack
Hasło root: tribblix

Twórcą projektu jest Peter Tribble.

 
Wiadomości:

 

Powiązane wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *