Aktualności

SUSE Linux Enterprise 15 SP2

Ostatnia aktualizacja: 1 maja 2022, 11:25

Została wydana nowa wersja SUSE Linux Enterprise 15 Service Pack 2.

SUSE Linux Enterprise to rozwijany od 1994 roku komercyjny system operacyjny, bazujący na jądrze Linux. System SLE Server przeznaczony jest głównie dla serwerów, stacji serwerowych typu mainframe i stacji roboczych.

SUSE Linux Enterprise 15 SP2 ma pomóc organizacjom w dalszym przyspieszaniu innowacji, zdobywaniu przewagi konkurencyjnej i zwiększaniu produktywności.

„Rozwiązania SUSE, w tym SUSE Linux Enterprise, są przeznaczone do transformacji IT” – Thomas Di Giacomo, prezes SUSE ds. Inżynierii i innowacji. „Klienci stawiają swoje firmy na swojej infrastrukturze IT, a my stawiamy nasz biznes na ich sukcesie. Dzięki SUSE i korzystaniu z prawdziwego oprogramowania open source mogą uprościć istniejące środowiska i ułatwić transformację, która pozwoli im wykorzystać nowoczesne technologie komputerowe, przyspieszając innowacje w swoich firmach ”.

Najważniejsze informacje o SUSE Linux Enterprise 15 SP2.

Chmura
Ułatwia czerpanie korzyści z hiperskalerów dzięki zaktualizowanym obrazom w chmurze dla Alibaba, Azure, AWS, Google, IBM i Oracle. Obrazy w chmurze są dostępne – zoptymalizowane i gotowe do uruchomienia. W AWS można wdrażać wielkoskalowe systemy HPC. Zapewniona jest obsługa Elastic Fabric Adapter i procesora Graviton2 (opartego na ARM).

Bezpieczeństwo
Większe bezpieczeństwo dla rządów federalnych i organizacji sektora publicznego, a także innych działających w środowiskach o wysokim poziomie bezpieczeństwa z pakietami gotowymi do certyfikacji FIPS 140-2. Zapewniona ochronę przed zagrożeniami z zewnątrz dla instalacji IBM Z dzięki obsłudze IBM Secure Execution i Secure Boot.
Obsługa pełnej i bezpiecznej instalacji offline dla wdrożeń z izolacją, które są typowe dla środowisk wojskowych i opieki zdrowotnej.
Ochrona danych bez dodatkowych kosztów oprogramowania za pomocą cryptctl. Szyfrowanie dysków lokalnych i zdalnych można skonfigurować dla wszystkich instalacji lokalnych, chmurowych i hybrydowych wraz ze standardem KMIP zarządzania kluczami przedsiębiorstwa.

Ciągłości działania
Wydłużenie czasu pracy systemu Linux nawet o 12 miesięcy, zachowując najwyższe standardy bezpieczeństwa dzięki SUSE Linux Enterprise Live Patching, teraz dostępnemu również dla IBM Z i LinuxONE.

Wdrożenia lokalne
Ulepszenia dotyczące wdrożeń lokalnych i obsługi sprzętu z nawet dwukrotnym wzrostem skalowalności obliczeniowej dzięki włączeniu najnowszej generacji sprzętu. SUSE Linux Enterprise obsługuje najnowszy sprzęt, w tym Fujitsu A64FX, Intel i nadchodzący procesor AMD EPYC ™ nowej generacji.

Środowiska HPC
Dalsze ulepszone wsparcie dla obliczeń o wysokiej wydajności. Obsługiwany jest Slurm, scentralizowany menedżer obciążenia dla klastrów HPC z obsługą wtyczek i REST API, używany przez około 60% superkomputerów z listy TOP500.

Środowiska SAP
Łatwiejsza migracja usług SAP HANA i SAP S / 4HANA do wdrożeń chmurowych i hybrydowych z automatyczną instalacją i konfiguracją całego stosu oprogramowania, zoptymalizowaną pod kątem wydajności i odporności.

60 dniowe wersje trial SUSE Linux Enterprise dla maszyn 64 bitowych można pobrać z naszego portalu.

 

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna jest chroniona przez reCAPTCHA i Google Politykę Prywatności oraz obowiązują Warunki Korzystania z Usługi.

Skip to content