Linux Magazine 09.2013

Temat wiodący wrześniowego wydania Linux Magazine poświęcony jest przechowywaniu danych; osobny artykuł zawiera przegląd silników wyszukiwania: Solr, Xapian i Sphinx, a na dwustronnym DVD znajduje się Knoppix 7.2 i SparkyLinux 3.0 „GameOver”.

Artykuły tematu numeru dotyczą menedżera jednolitego magazynowania openATTIC, szyfrowaniu Linuksa z wykorzystaniem LUKS-a i ZFS, migracji na NoSQL za sprawą MongoDB oraz tworzenia aplikacji webowej z MongoDB i Bottle.

Wewnątrz wydania również: e-commerce i Angry Birds, programowanie wizualne w Alice, scentralizowana administracja z Openvenus, szyfrowanie komunikatów systemowych za pomocą Zeyple, szyfrowanie plików i dysków z zuluCrypt, tworzenie i odczytywanie kodów QR, instalacja niestandardowego ROM-u MIUI na Nexusie 4, alternatywny launcher Buzz Launcher i sporo innych tematów: linuxmagazine.pl/index.php/issues/115

Linux & Android Magazine 09.2013       Na płycie DVD

 

linia

Zapraszamy do zakupu magazynu z płytą oraz do współtworzenia z nami SparkyLinux.
Współpraca przy projekcie może zaowocować zainteresowaniem mediów lub potencjalnych pracodawców osobami, które aktywnie pomagają w tworzeniu SparkyLinux.
Niektórzy z naszych współpracowników wchodzących w skład Team’u SparkyLinux mogli już się o tym przekonać otrzymując ciekawą ofertę pracy od znanej firmy o międzynarodowym zasięgu.
Zachęcamy do współpracy, a w szczególności zapraszamy programistów i grafików – piszcie na adres: kontakt(at)linuxiarze.pl w temacie wpisując SparkyLinux – pomoc.
Zespół
Linuxiarze.pl

 

Powiązane wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *