Free trial | ArubaCloud.pl

Świat

Red Hat zakupił CoreOS

Ostatnia aktualizacja: 11 maja 2022, 21:17

Red Hat poinformował 30 stycznia 2018 roku o nabyciu CoreOS za kwotę 250 milionów dolarów.

Red Hat
Red Hat to amerykańska firma założona w 1993 roku przez Marca Ewinga, znana jest przede wszystkim z rozwijania komercyjnej dystrybucji Red Hat Linux. Firma również wspiera rozwijaną przez społeczność dystrybucję Fedora. Red Hat jest czołowym, światowym dostawcą rozwiązań open source, który wykorzystuje podejście społecznościowe, aby dostarczać niezawodne i wydajne technologie związane z chmurą obliczeniową, Linuksem, oprogramowaniem middleware, pamięcią masową i wirtualizacją.

 

CoreOS
CoreOS (Container Linux, Core Linux) – powstały w 2013 roku otwarty, lekki system operacyjny oparty na jądrze Linux, został zaprojektowany do dostarczania infrastruktury do klastrowych wdrożeń, przy jednoczesnym skupieniu się na automatyzacji, łatwości wdrażania aplikacji, bezpieczeństwie, niezawodności i skalowalności. Jako system operacyjny, Container Linux zapewnia jedynie minimalną funkcjonalność wymaganą do wdrażania aplikacji w kontenerach oprogramowania, wraz z wbudowanymi mechanizmami do wykrywania usług i udostępniania konfiguracji.

Paul Cormier, president, Products and Technologies w Red Hat powiedział:

Kolejna era technologii jest napędzana przez aplikacje oparte na kontenerach, które obejmują wielorakie i hybrydowe środowiska chmurowe, w tym fizyczne, wirtualne, prywatne chmury i publiczne platformy chmurowe. Kubernetes, kontenery i Linux znajdują się w centrum tej transformacji i podobnie jak Red Hat, CoreOS jest liderem zarówno w społecznościach open source, które napędzają te innowacje, jak i ich pracy w celu przyciągnięcia klientów Kubernetes klasy korporacyjnej. Wierzymy, że to przejęcie cementuje Red Hata jako kamień węgielny chmury hybrydowej i nowoczesnych wdrożeń aplikacji.

Alex Polvi, CEO, CoreOS powiedział:

Współpraca Red Hat i CoreOS rozpoczęła się wiele lat temu jako kolaboranci kodu otwarto źródłowego, którzy opracowują niektóre z kluczowych innowacji w kontenerach i systemach rozproszonych, pomagając w urzeczywistnianiu zautomatyzowanych operacji. Ta deklaracja wyznacza nowy etap naszego wspólnego celu, aby te ważne technologie były wszechobecne w biznesie i na świecie. Dziękujemy rodzinie CoreOS, naszym klientom, partnerom, a przede wszystkim społeczności wolnego oprogramowania za wspieranie naszej misji na rzecz zwiększenia bezpieczeństwa Internetu dzięki automatycznym operacjom.

Źródło: www.redhat.com/en/about/press-releases/red-hat-acquire-coreos-expanding-its-kubernetes-and-containers-leadership

 

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna jest chroniona przez reCAPTCHA i Google Politykę Prywatności oraz obowiązują Warunki Korzystania z Usługi.