Aktualności

ReactOS 0.4.12

Ostatnia aktualizacja: 1 maja 2022, 12:13

Colin Finck poinformował o wydaniu ReactOS 0.4.12.

ReactOS to otwartoźródłowy system operacyjny, który wg zamierzeń ma być binarnie kompatybilny z aplikacjami i sterownikami stworzonymi dla MS Windows NT 5.x.

Jak zawsze wprowadzono wiele ulepszeń we wszystkich częściach systemu operacyjnego, choć tym razem położono nacisk na elementy w obszarze użytkownika.

Sterowniki systemu plików wymagają dużej ilości wsparcia do prawidłowego działania, i prawdopodobnie nie ma prawdziwszego testu infrastruktury FS ReactOS, niż możliwość uruchomienia własnych sterowników FS Microsoft.

Większość systemów operacyjnych ma blokady, które uniemożliwiają uruchamianie dowolnej aplikacji i modyfikowanie obrazów ładowanych i wykonywanych w przestrzeni jądra, takich jak samo jądro (ntoskrnl), różne podsystemy funkcji (win32k) i oczywiście ogólne sterowniki urządzeń. W ReactOS wcześniej występowały różne błędy, które uniemożliwiały mu prawidłowe wykonanie tej czynności, ale funkcja ochrony przed zapisem została przepisana podczas rozruchu do wersji 0.4.12, umożliwiając jej użycie, a także dodając nowe funkcje, takie jak ochrona przed wykonaniem, tylko czekając, aż x64 będzie w pełni włączone.

Skrót umożliwiający przyciągania okien w celu wyrównania ich na boki lub zmaksymalizowania i zminimalizowania poprzez przeciąganie go w określonych kierunkach został zaimplementowany w wersji 0.4.12.

Renderowanie czcionek w nowym wydaniu zostało poprawione.

VirtualBox i VMware zmieniły domyślną emulowaną kartę interfejsu sieciowego, aby była oparta na karcie sieciowej Intel e1000, co pozwala w systemie gościa na wygodniejszą pracę.

Zostały dodane dwa nowe motywy:
– Lunar stworzony przez Joanna Mõndresku i Adama Słabonia, zaprojektowany tak, aby przypominał wygląd XP podczas kolorowania w stylu ReactOS
– Mizu stworzony przez Foxlet, który dąży do zapewnienia bardziej płaskiego wyglądu oraz czerpie z bardziej nowoczesnych stylów projektowania, które można znaleźć w nowszych wersjach systemu Windows.

Wprowadzono również szereg innych ulepszeń komponentów trybu użytkownika w ReactOS 0.4.12:
– wspólna biblioteka kontrolek (comctl) jest używana w przez wszystkie aplikacje Windows do rysowania różnych ogólnych elementów interfejsu użytkownika; została poprawiona i zaktualizowana
– poprawiono ładowanie sterowników instrumentów MIDI i sterowanie nimi, otwierając w ten sposób zupełnie nową klasę zastosowań ReactOS
– aktualizowano klawiaturę ekranową
– dodano poprawki w kalkulatorze
– dodano ulepszenia w oknie dialogowym miksera dźwięku

Obraz Live, Install oraz gotowych maszyn wirtualnych można pobrać z naszego portalu

 

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna jest chroniona przez reCAPTCHA i Google Politykę Prywatności oraz obowiązują Warunki Korzystania z Usługi.