Aktualności

Rocky Linux 9.3

Została wydana nowa wersja Rocky Linux 9.3.

Rocky Linux to bazujący na Red Hat społecznościowy system operacyjny klasy Enterprise, zaprojektowany tak, aby był w 100% kompatybilny z Red Hat Enterprise Linux.

To wydanie jest obecnie dostępne dla architektur x86-64, aarch64, ppc64le i s390x.

Najważniejsze zmiany:
– Obrazy Azure dla Rocky Linux 9.3 zostaną opublikowane pod nową nazwą: resf, zamiast poprzedniej długiej, nieczytelnej nazwy. Zdjęcia te nie zostały jeszcze opublikowane, ale powinny być dostępne do końca tygodnia i towarzyszyć im będzie kolejny wpis.
– Opcjonalna grupa agentów-gości, wcześniej dostępna zarówno w środowiskach podstawowych z minimalną instalacją, jak i niestandardowym systemem operacyjnym w anacondzie, nie jest już dostępna do wyboru jako dodatkowe oprogramowanie dla tych środowisk.
– Obraz live KDE dla Rocky Linux 9.3 miał problemy w fazie testowej. W tym celu będą udostępniane starsze obrazy wersji 9.2.
– Wersja 9.3 przywraca obrazy chmur i kontenerów dla ppc64le, które nie zostały wydane w wersji 9.2 z powodu problemów z QEMU. Obrazy te mogą w pewnym stopniu różnić się od obrazów innych architektur.
– Pakiet kernel-rt został scalony w podpakiet jądra
– Nowy pakiet kernel-uki został wprowadzony jako Technology Preview, zapewniając wariant Unified Kernel Image do uruchamiania. Ten obraz UKI jest podpisany własnym kluczem SecureBoot.
– Wprowadzono java-21-openjdk dostarczając nową wersję Java

Źródło: rockylinux.org/news/rocky-linux-9-3-ga-release/

Obrazy iso nośników instalacyjnych oraz live dla maszyn 64 bitowych można pobrać z naszego portalu

 

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna jest chroniona przez reCAPTCHA i Google Politykę Prywatności oraz obowiązują Warunki Korzystania z Usługi.