CentOS 8.0.1905

CentOS
Została wydana aktualizacja CentOS 8.0.1905.

CentOS (Community ENTerprise Operating System) to dystrybucja zbudowana na pakietach źródłowych Red Hat Enterprise Linux. Każde nowe wydanie CentOS-a jest ściśle powiązane z nową wersją Red Hat. CentOS znany jest z wysokiej stabilności działania, przez co chętnie wykorzystywany jest na maszynach serwerowych.

To jest pierwsze wydanie CentOS Linux z linii 8 i ma wersję oznaczoną jako 8.0.1905, która pochodzi ze źródeł opublikowanych przez Red Hat.

CentOS Stream to dystrybucja Linuksa w wersji ciągłej, która istnieje jako środkowy etap między rozwojem upstream w Fedorze Linux a dalszym rozwojem Red Hat Enterprise Linux (RHEL). Jest to oczyszczona ścieżka dla przyszłych mniejszych wydań RHEL na bazie interakcji z Red Hat i innymi programistami open source. Pozwala to na połączenie ścieżki rozwoju w Fedorze oraz przyszłych głównych wydań RHEL.

W praktyce CentOS Stream będzie zawierał kod opracowywany dla kolejnych drobnych wydań RHEL. Ten model rozwoju pozwoli społeczności na dyskusję, sugestie i szybkie wnoszenie większej ilości funkcji i poprawek do RHEL.

W tym celu Red Hat Engineering planuje przenieść części prac rozwojowych RHEL do projektu CentOS w celu współpracy.

Nie będzie wersji ciągłych CentOS wydanych w przeszłości, wersja Stream dotyczy przyszłych wydań.

Trwają prace nad aktualizacjami dla obu dystrybucji, które będą dostępne online w ciągu kolejnych dni.

Obrazy systemu Live oraz Install dla maszyn x86_64 oraz aarch64 można pobrać z naszego portalu

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *