Aktualności

Qubes OS 4.1.2

Ostatnia aktualizacja: 21 marca 2023, 23:01

Została wydana nowa wersja Qubes OS 4.1.2.

Qubes OS jest specjalistyczną dystrybucją zbudowaną na Fedora Linux i Xen. Podstawowym celem jest dostarczenie prostego w użyciu systemu zapewniającego wysoki stopień bezpieczeństwa pracy według zasady „bezpieczeństwo przez izolację”. Moduły systemowe i programy uruchamiane są w osobnym, odizolowanym środowisku. W przypadku zaatakowania któregoś ze składników systemu, zagrożenie nie zostanie przeniesione na pozostałe części systemu.

Ta wersja ma na celu skonsolidowanie wszystkich poprawek zabezpieczeń, poprawek błędów i uaktualnień szablonów systemu operacyjnego, które miały miejsce od czasu pierwszej wersji Qubes 4.1.0.

Qubes 4.1.2 zawiera liczne aktualizacje w stosunku do wersji 4.1.0, w szczególności:
– Wszystkie dotychczasowe aktualizacje 4.1 dom0
– Szablon Fedory 37
– Obsługa klawiatury USB w instalatorze
– kernel-latest dostępny jako opcja startowa podczas uruchamiania instalatora

Jeśli używasz dowolnej wersji Qubes 4.1 (4.1.0, 4.1.1, 4.1.2-rc1 i 4.1.2-rc2), powinieneś po prostu zaktualizować normalnie (co obejmuje aktualizację wszelkich szablonów EOL), aby twój system był faktycznie odpowiednikiem tej stabilnej wersji Qubes 4.1.2. Nie jest wymagana ponowna instalacja ani inne specjalne działania.

Qubes 4.0 osiągnął EOL (end-of-life) w dniu 8 kwietnia 2022r. Jeśli nadal używasz Qubes 4.0, zdecydowanie zalecamy aktualizację do Qubes 4.1.

Obraz systemu dla maszyn 64 bitowych można pobrać z naszego portalu

 

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna jest chroniona przez reCAPTCHA i Google Politykę Prywatności oraz obowiązują Warunki Korzystania z Usługi.