NetBSD 9.2

Ostatnia aktualizacja: 30 kwietnia 2022, 13:38

Została wydana nowa wersja NetBSD 9.2.

NetBSD to bezpłatny, wolny, bezpieczny i wysoce przenośny, uniksowy system operacyjny z rodziny BSD. Projekt powstał w 1993 roku na bazie kodu 4.3BSD Net/2 i jego kontynuacji 386BSD. Głównym celem projektu jest dostarczenie wysokiej jakości, stabilnego i dostępnego na dużą liczbę urządzeń systemu operacyjnego.

NetBSD 9.2 jest drugą aktualizacją NetBSD z linii 9.x, dostarczającą nowe wersje pakietów, poprawki błędów i ulepszenia w istniejących narzędziach.

Nowe wydanie oferuje wybrany podzbiór poprawek uznanych za ważne ze względów bezpieczeństwa lub stabilności od czasu wydania NetBSD 9.1 w październiku 2020 r., a także niektóre rozszerzenia przeniesione z gałęzi deweloperskiej. System jest w pełni kompatybilny z NetBSD 9.0.

Obrazy CD obsługują uruchamianie tylko z rzeczywistego dysku CD/DVD lub maszyny wirtualnej, do wszystkiego innego używaj innych obrazów. Aby zapisać obrazy dysku USB i karty SD, użyj programów gunzip i dd w systemie Unix lub Rawrite32 w systemie Windows. Na płytach ARM (nie Raspberry Pi) może być również konieczne zapisanie U-Boot na karcie SD.

Istniejącą instalację NetBSD można zaktualizować, uruchamiając obraz instalacyjny i wybierając opcję Uaktualnij.

Aktualizacje nienadzorowane mogą być wykonywane przy użyciu narzędzia sysupgrade z pkgsrc. Jeśli używasz sysupgrade z wersji wcześniejszej niż 9.0, najpierw zaktualizuj jądro i moduły, uruchom ponownie i upewnij się, że jądro NetBSD 9.2 działa, a następnie zaktualizuj resztę systemu.

Obrazy systemu dla wszystkich architektur sprzętowych można pobrać z naszego portalu

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna jest chroniona przez reCAPTCHA i Google Politykę Prywatności oraz obowiązują Warunki Korzystania z Usługi.