Świat

Procesor Pliops XPD oferuje od 3 do 15 razy szybszą pamięć masową serwera

Ostatnia aktualizacja: 18 września 2023, 18:04

Pliops to młoda firma typu start-up założona w 2017 roku i koncentrująca się na przetwarzaniu danych. Ich produkt Pliops XDP (eXtreme Data Processor) ma zasadniczo reprezentować bardziej nowoczesny kontroler RAID dla serwerów z pamięcią masową flash.

Serwis Pliops tak opisuje swój nowy produkt XPD:
„Tak jak procesory graficzne pokonują nieefektywność przetwarzania, aby przyspieszyć sztuczną inteligencję i wydajność analiz, tak przełomowy procesor Pliops Extreme Data Processor (XDP) pokonuje nieefektywność pamięci masowej, znacznie zwiększając wydajność i radykalnie obniżając koszty infrastruktury dla dzisiejszych aplikacji”.

Procesor Pliops XDP jest łatwą do wdrożenia, niskoprofilową kartą PCIe, która działa w dowolnej standardowej konfiguracji serwera. Jest domem dla układu FPGA firmy Xilinx, do którego wkrótce dołączy układ ASIC (zgodnie z ServeTheHome), zaprogramowany do zarządzania pamięcią masową NVMe w sposób zapewniający nawet 15-krotny wzrost wydajności w porównaniu z istniejącymi rozwiązaniami. Jak zauważa firma, jest to sposób, aby technologia systemów serwerowych w końcu nadążała za postępem technologii pamięci masowej i zjednoczyła je.

XDP pobiera aplikacje działające w systemie i przenosi je bezpośrednio do pamięci, co eliminuje to potrzebę użycia procesora dla tych aplikacji i zapewnia do 80% mniej obciążenia procesora, uwalniając wydajność i dając duże przyspieszenie całemu systemowi.

Serwis Pliops informuje również:
„XDP bezproblemowo zarządza przepływem danych z aplikacji do pamięci masowej, kształtując dane w celu optymalnego umieszczenia na najtańszych dyskach SSD, umożliwiając bardzo wysoką wydajność z całkowicie odciążoną ochroną danych i wbudowaną przezroczystą kompresją”.

Źródło: pliops.com

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna jest chroniona przez reCAPTCHA i Google Politykę Prywatności oraz obowiązują Warunki Korzystania z Usługi.