Świat

Procesory Intel 12 generacji Alder Lake mają pojawić się w 2021 r.

Ostatnia aktualizacja: 11 maja 2022, 18:01

Intel podobno planuje wypuścić procesory 12 generacji Alder Lake-S Core serii K i KF jeszcze w tym roku, chociaż reszta oferty Alder Lake nie będzie gotowa na premierę w czwartym kwartale.

Oprócz chipsetów z serii K i KF, Intel planuje wypuścić w tym roku chipset Z690 dla płyt głównych, podczas gdy reszta procesorów z serii Alder Lake i płyty główne z chipsetami H670, B660 i B610 zaplanowano najwcześniej na targach CES 2022.

Jedną z największych zalet procesorów Intel Alder Lake 12 generacji w porównaniu z konkurencyjnym AMD jest to, że Alder Lake będzie pierwszym obsługującym PCIe (Peripheral Component Interconnect Express) 5.0.

Ulepszona specyfikacja PCIe 5.0 z pewnością sprawi, że wszystko będzie szybsze i wydajniejsze, ale nadal potrzebne są komponenty obsługujące PCIe 5.0, aby Intel Alder Lake mógł skorzystać z tych ulepszonych prędkości.

W chwili obecnej producenci tych komponentów wciąż mają opóźnienia w wprowadzaniu nowych, szybszych komponentów na rynek. Tak więc decyzja Intela o nadaniu priorytetu entuzjastom konsumentów jest prawdopodobnie odzwierciedleniem faktu, że pod koniec tego roku na rynku pojawi się dość ograniczona liczba komponentów PCIe 5.0 i prawdopodobnie będą to zestawy wysokiej klasy.

Prawdopodobnie nie tylko będziemy musieli poczekać, aby dostać w swoje ręce Alder Lake, ale do PCIe 5.0 jest jeszcze prawdopodobnie dłuższa droga, niż wielu z nas się spodziewało.

Źródło: igorslab.de/en/intel-alder-lake-s-launch-only-enthusiasts-cpu-and-z690-chipset-between-25-october-and-19-november-2021-the-remainder-is-coming/

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna jest chroniona przez reCAPTCHA i Google Politykę Prywatności oraz obowiązują Warunki Korzystania z Usługi.