Linux From Scratch 11.0

Linux From Scratch
Bruce Dubbs poinformował o wydaniu Linux From Scratch 11.0.

Linux From Scratch to projekt, który dostarcza użytkownikowi informacje na temat budowania, krok po kroku, własnego systemu operacyjnego opartego na jądrze Linux i pakietach źródłowych. Deweloperzy projektu publikują swoją wiedzę w postaci otwarto źródłowej, bezpłatnej książki, która dostępna jest w formacie PDF oraz HTML (online).

Powodem zwiększenia numeru głównego wydania jest to, że ta wersja nie korzysta już z systemu „split-user”. Oznacza to, że, jak większość obecnych dystrybucji, /bin jest dowiązaniem symbolicznym do /usr/bin. Podobnie /lib i /sbin są dowiązaniami symbolicznymi do ich odpowiedników /usr.

Aktualizacje pakietów obejmują m.in. wersje toolchain glibc-2.34, gcc-11.2.0 i binutils-2.37. W sumie 40 pakietów zostało zaktualizowanych od ostatniego wydania. Jądro Linuksa również zostało zaktualizowane do wersji 5.13.12.

Wraz z tym wydaniem jest również dostępna nowa wersja LFS korzystająca z systemd. Ten pakiet implementuje nowszy styl inicjalizacji i kontroli systemu systemd i jest zgodny z LFS w większości pakietów.

Książkę w formacie PDF można pobrać z naszego portalu, dostępna jest również wersja w formacie HTML (online).

 

Powiązane wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

91 − 81 =