Świat

Linux 5.8 w drodze

Ostatnia aktualizacja: 17 września 2023, 18:17

Linus Torvalds rozpoczął cykl rozwoju nadchodzącego jądra Linuksa 5.8, którego nazwał jednym z „największych wydań wszechczasów”.

Dwa tygodnie po wydaniu serii jądra Linux 5.7 okno scalania nadchodzącego jądra Linux 5.8 jest teraz oficjalnie zamknięte, a pierwsze wydanie RC trafiło do publicznych testów.
Linus Torvalds powiedział, że w porównaniu z jądrem 4.9 będzie jeszcze więcej zmian z powodu wielu nowych funkcji i ulepszeń we wszystkich komponentach, w architekturze, systemach plików, sterownikach i dokumentacji.

„Jądro 4,9 było sztucznie duże częściowo z powodu podsystemu greybus, który został scalony w tym wydaniu”, powiedział Linus Torvalds w ogłoszeniu o liście mailingowej . „W wersji 5.8 nie mamy oznak tego rodzaju problemów, które powodują, że wydanie jest większe – jest po prostu dużo rozwoju. […]
Nie spodziewałem się tego, ale 5.8 wydaje się być jednym z naszych największych wydań wszechczasów. […] Tak więc w oknie scalania 5.8 zmodyfikowaliśmy około 20% wszystkich plików w repozytorium źródeł jądra. To naprawdę dość dużo ”

Liczbowo, Linux 5.8 otrzymał ponad 14 tys. poprawek, około 800 tys. nowych linii kodu i zmieniono ponad 14 tys. plików konfiguracyjnych.
Ale pomimo tak wielu zmian, nie będzie totalnej rewolucji.

Ostateczna wersja Linuksa 5.8 jest spodziewana najwcześniej na początku sierpnia.

źródła:
9to5linux.com/linus-torvalds-kicks-off-development-of-linux-kernel-5-8-as-biggest-release-of-all-time
lore.kernel.org/lkml/CAHk-=whfuea587g8rh2DeLFFGYxiVuh-bzq22osJwz3q4SOfmA@mail.gmail.com/

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

Albedo 0.64

Technik, rocznik 1964. Dystrybucje: Mandrake/Mandriva, Ubuntu, Lubuntu, Xubuntu, Linux Mint, MX Linux, Debian, Sparky, CloudReady, PrimeOS.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna jest chroniona przez reCAPTCHA i Google Politykę Prywatności oraz obowiązują Warunki Korzystania z Usługi.