ŚwiatWiadomości Prasowe

Fortinet prezentuje FortiGate Rugged 70G z podwójnym modemem 5G

Fortinet, globalny lider cyberbezpieczeństwa który dąży do konwergencji sieci i rozwiązań ochronnych, wprowadził do oferty nowy kompaktowy, wzmocniony firewall, stworzony specjalnie w celu zapewnienia bezpiecznej komunikacji sieciowej i łączności 5G w środowiskach technologii operacyjnych (OT).

FortiGate Rugged 70G dzięki temu, że jest wyposażony w podwójny modem 5G oraz specjalny, zaprojektowany przez Fortinet procesor piątej generacji Security Processing Unit (SP5) odpowiedzialny za przetwarzanie funkcji dotyczących bezpieczeństwa, zapewnia niezrównaną wydajność sieci, dostęp do najnowocześniejszych usług ochronnych FortiGuard bazujących na sztucznej inteligencji oraz wysoką dostępność środowiska sieciowego. Pozwala to na wdrożenie firewalla w charakteryzujących się trudnym dostępem zdalnych środowiskach, także w obsługiwanych całkowicie zdalnie bankomatach.

Przedsiębiorstwa z różnych branż coraz częściej wymagają szybkiej, niezawodnej i bezpiecznej architektury sieciowej wdrażanej w odległych lokalizacjach oraz trudnych pod względem dostępu warunkach. Niestety, często uruchomienie tego typu sieci może być skomplikowane i kosztowne – powiedział John Maddison, Chief Marketing Officer i EVP, Product Strategy w Fortinet. – Dzięki podwójnemu modemowi 5G, mechanizmom ochronnym bazującym na sztucznej inteligencji oraz funkcjom zerowego zaufania, nasz najnowszy firewall zapewnia innowacje w zakresie bezpiecznej sieci w jednym, potężnym urządzeniu zbudowanym tak, aby wytrzymać najtrudniejsze warunki. Klienci mogą korzystać z FortiGate Rugged 70G, aby nawet w najbardziej odległych i trudno dostępnych lokalizacjach zagwarantować komfort pracy użytkowników i uzyskać bezpieczną i uproszczoną infrastrukturę, a także zwiększoną wydajność biznesową oraz oszczędność kosztów.

Połączenie i ochrona zdalnych lokalizacji

Infrastruktura sieciowa jest nieustannie rozszerzana na nowe, odległe lokalizacje, w których musi być zapewniona obsługa i ochrona ogromnych ilości wrażliwego ruchu i danych, a jednocześnie zagwarantowana wysoka dostępność. W przeszłości firmy wdrażały wiele indywidualnych produktów, aby zaspokoić potrzeby w zakresie łączności sieciowej i bezpieczeństwa w tych lokalizacjach. W ten sposób powstawała jednak złożona, słabo działająca infrastruktura, która jest kosztowna w zarządzaniu i trudna w zabezpieczaniu. Rozwiązaniem jest pojedyncze urządzenie, które spełnia wszystkie potrzeby w zakresie sieci, bezpieczeństwa i łączności w zdalnych środowiskach OT.

Najnowocześniejsza sieć, zabezpieczenia i łączność 5G dla OT

FortiGate Rugged 70G z podwójnym modemem 5G po raz pierwszy wprowadza łączność 5G do portfolio wzmocnionych modeli zapór sieciowych nowej generacji (Next-Generation Firewall, NGFW) firmy Fortinet. Dzięki temu urządzenie nie tylko łączy ochronę klasy korporacyjnej przed zagrożeniami z wydajnymi funkcjami sieciowymi, takimi jak SD-WAN i dostęp do zasobów w modelu Zero Trust, ale także zapewnia wiodącą w branży funkcjonalność bezprzewodowej sieci WAN z zagwarantowaną wysoką dostępnością.

Kluczowe funkcje urządzenia FortiGate Rugged 70G:

Podwójny modem 5G umożliwiający płynną, niezawodną i błyskawiczną komunikację dla krytycznych aplikacji, z zagwarantowaną wysoką dostępnością.
Niezrównana wydajność w bezpiecznej sieci dzięki najnowszym procesorom piątej generacji Fortinet Security Processing Unit (SP5), zapewniającym przepustowość firewalla 8 Gb/s i przepustowość IPSec VPN 7 Gb/s.
Kompaktowa obudowa o bezwentylatorowej, wzmocnionej konstrukcji, która może wytrzymać trudne warunki, takie jak ekstremalne temperatury, wilgotność, wstrząsy i wibracje.
Wiodące w branży zabezpieczenia bazujące na sztucznej inteligencji z wykorzystaniem usług FortiGuard AI-Powered Security Services w celu ochrony krytycznych danych przed zaawansowanymi zagrożeniami.

Wsparcie dla postępującej ewolucji w bankowości

Firewall FortiGate Rugged 70G z podwójnym modemem 5G znajdzie zastosowanie przede wszystkim w zdalnie zarządzanych bankomatach, które są często instalowane w stanowiących wyzwanie dla serwisantów miejscach, jak stadiony, centra handlowe lub na wolnej przestrzeni. Urządzenie zapewnia funkcje sieciowe (SD-WAN do dynamicznej łączności, kontrola dostępu do sieci, brama aplikacji z mechanizmami ZTNA), najlepsze w swojej klasie zabezpieczenia (szyfrowanie end-to-end i wbudowana analiza zagrożeń) oraz wysoką dostępność (podwójny modem 5G) potrzebne do wdrażania zdalnie zarządzanych bankomatów i zabezpieczania ich. Jego wzmocniona obudowa spełnia wymagania dotyczące trwałości bankomatów w ekstremalnie wysokich lub niskich temperaturach.

Dzięki wysokiej wydajności i skalowalności banki mogą zarządzać swoimi bankomatami w pełni w zdalny sposób, płynnie skalować ich liczbę (nawet do tysięcy lokalizacji) i łatwo uruchamiać nowe usługi przy minimalnych nakładach na infrastrukturę.

Źródło: www.fortinet.com/products/rugged-firewall

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna jest chroniona przez reCAPTCHA i Google Politykę Prywatności oraz obowiązują Warunki Korzystania z Usługi.