Free trial | ArubaCloud.pl

Świat

KDE Plasma 5.23 na 25 lecie KDE

Ostatnia aktualizacja: 18 września 2023, 18:05

KDE świętuje 25 lat wydając nowe, duże wydanie pulpitu Plazmy.

W tym wydaniu dużą zmianą dla użytkowników jest nowy motyw Breeze — Blue Ocean, którego celem jest uczynienie wszystkiego bardziej przejrzystym. Mnóstwo drobnych ulepszeń, takich jak aktywne elementy rozświetlające, gdy okno staje się aktywne, paski przewijania są większe i bardziej dostępne, ale przeprojektowane, aby nadal dobrze wyglądać. Jest trochę więcej „połysku i stylu na pulpicie” z mnóstwem subtelnie dodanych szczegółów. Możesz także wybrać teraz kolory akcentów w ustawieniach systemowych (dla podświetlonych elementów), co pozwala dostosować je bez zmiany motywu.

Dodano wiele ulepszeń pulpitu, takich jak zmiana rozdzielczości z odliczaniem, które umożliwia cofnięcie zmian, jeśli są bezużyteczne i coś poszło nie tak. Kolejnym pomocnym dodatkiem są słowa kluczowe podczas wyszukiwania w ustawieniach systemu KDE, a więc znalezienie tego, czego szukasz, jest nieco łatwiejsze, zwłaszcza że Plasma ma wiele dostępnych ustawień.
Mnóstwo ulepszeń dla Waylanda, takich jak ustawienia wieloekranowe między X11 a Waylandem a Centrum aplikacji Discover jest szybsze do załadowania niż w poprzednich wydaniach.

W połączeniu z ostatnimi wydaniami KDE Frameworks 5.87 i KDE Gear 21.08.2, Plasma jest prawdopodobnie jednym z najlepszych, nowoczesnych i złożonych środowisk graficznych, których możesz używać w swojej dystrybucji Linuksa.

Źródło: kde.org/announcements/plasma/5/5.23.0/

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna jest chroniona przez reCAPTCHA i Google Politykę Prywatności oraz obowiązują Warunki Korzystania z Usługi.