Urządzenia peryferyjne

Programy do obsługi kamer internetowych

Ostatnia aktualizacja: 19 września 2023, 14:35

camera web
Video4linux
Video4Linux jest interfejsem który umożliwia działanie kamer internetowych oraz tunerów radiowych i telewizyjnych w systemie Linux.

camera monitor
CameraMonitor
Camera Monitor jest małą ikoną panelu pulpitu pokazującą stan aktywności kamery.

camorama
Camorama
Camorama jest małym programem służącym do przechwytywania obrazu z urządzeń wykorzystujących Video4Linux. Posiada kilka filtrów pozwalających na dostosowanie przechwytywanego obrazu.

cheese
Cheese
Program do robienia zdjęć w tym również serii oraz nagrywania wideo za pomocą kamery internetowej. Dostępnych jest kilka filtrów dzięki którym uatrakcyjnisz swoje zdjęcia.

guvc
Guvc
Program do przechwytywania obrazu z urządzeń wykorzystujących sterowniki UVC oraz V4L.

motion
Motion
Motion jest to program działający dzięki V4L i pozwalający na przechwytywanie sygnału wideo oraz ruchu z kilku kamer jednocześnie. Zapisuje obraz z kamery w postaci plików „jpg”, „ppm” lub jako sekwencje wideo „mpeg”.

vlc
VLC
Odtwarzacz multimedialny instalowany wraz z własną bazą kodeków pozwala na otworzenie prawie wszystkich znanych formatów audio i wideo, strumieni internetowych, przechwytywanie obrazu z urządzeń korzystających z V4L2 oraz udostępnienie własnych strumieni plików lokalnych lub obrazu z kamery internetowej.

zoneminder
Zone Minder
Program do obsługi kamer sieciowych, podłączonych przez USB oraz kamer IP z możliwością ich sterowania (zoom, obracanie). Pozwala na zdefiniowanie czułości osobno dla każdej kamery oraz rozpoczęcie nagrywania w momencie wykrycia ruchu w formacie plików „mpeg”, „mjpeg” lub serii zdjęć. Posiada opcję powiadomienia o zdarzeniach za pomocą SMS lub e-mail dołączając obraz lub wideo.

 

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna jest chroniona przez reCAPTCHA i Google Politykę Prywatności oraz obowiązują Warunki Korzystania z Usługi.