Programy do obsługi kamer internetowych

 

Multimedia :
1. Obsługa kamer internetowych
     1.1. Video4Linux
     1.2. Cheese
     1.3. VLC

 

Obsługa kamer internetowych

 

camera web
Video4Linux      info
Video4Linux jest interfejsem który umożliwia działanie kamer internetowych oraz tunerów radiowych i telewizyjnych w systemie Linux.
Zobacz również Video4Linux na Wikipedii

linia

camera monitor
CameraMonitor    star
Camera Monitor jest małą ikoną panelu pulpitu pokazującą stan aktywności kamery.

linia

camorama
Camorama    star  star 
Camorama jest małym programem służącym do przechwytywania obrazu z urządzeń wykorzystujących Video4Linux. Posiada kilka filtrów pozwalających na dostosowanie przechwytywanego obrazu.

linia

cheese
Cheese    star  star star          info
Program do robienia zdjęć w tym również serii oraz nagrywania wideo za pomocą kamery internetowej. Dostępnych jest kilka filtrów dzięki którym uatrakcyjnisz swoje zdjęcia.

linia

guvc
Guvc    star  star  star
Program do przechwytywania obrazu z urządzeń wykorzystujących sterowniki UVC oraz V4L.

linia

motion
Motion    star star star star
Motion jest to program działający dzięki V4L i pozwalający na przechwytywanie sygnału wideo oraz ruchu z kilku kamer jednocześnie. Zapisuje obraz z kamery w postaci plików „jpg”, „ppm” lub jako sekwencje wideo „mpeg”.

linia

vlc
VLC    star  star  star star star       info
Odtwarzacz multimedialny instalowany wraz z własną bazą kodeków pozwala na otworzenie prawie wszystkich znanych formatów audio i wideo, strumieni internetowych, przechwytywanie obrazu z urządzeń korzystających z V4L2 oraz udostępnienie własnych strumieni plików lokalnych lub obrazu z kamery internetowej.

linia

zoneminder
Zone Minder    star  star star star star
Program do obsługi kamer sieciowych, podłączonych przez USB oraz kamer IP z możliwością ich sterowania (zoom, obracanie). Pozwala na zdefiniowanie czułości osobno dla każdej kamery oraz rozpoczęcie nagrywania w momencie wykrycia ruchu w formacie plików „mpeg”, „mjpeg” lub serii zdjęć. Posiada opcję powiadomienia o zdarzeniach za pomocą SMS lub e-mail dołączając obraz lub wideo.

linia

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *