Savoir-vivre wzorowego użytkownika forum

1. Zanim zadasz pytanie na forum, sprawdź czy już nie padła na nie odpowiedź na naszym portalu i forum lub nie znajdziesz czegoś w Google. Możliwe, iż nie jesteś pierwszy, który ma takie pytanie lub problem i może warto by było wcześniej poszukać.

2. Pisząc na forum postaraj się umieścić swój problem w odpowiednim dla niego dziale i napisać o nim jak najwięcej szczegółów – ułatwi to innym danie konkretnej odpowiedzi. W tytule posta napisz, czego dokładnie dotyczy problem. Nigdy nie używaj w tytule tych słów : Pomocy!, Ratunku!, Nie działa mi…! lub takich znaków: 🙁 ??? @ xxx & $ # oraz innych znaków specjalnych. Nikt nie będzie wiedział, o co chodzi a już na pewno nie będzie zagłębiał się w jego czytanie i możesz nie dostać odpowiedzi.

3. Jeśli już zamieściłeś swój post na forum to cierpliwie czekaj na odpowiedź. Nikt tu nie pracuje na etacie a nasze forum to nie bar szybkiej obsługi. Może się też zdarzyć, że zagmatwałeś problem i nie otrzymasz odpowiedzi, więc najgorsze co możesz zrobić to spłodzić kolejny, gderliwy post pod spodem krytykując opieszałość forumowiczów. Wiedz o tym, że w ten sposób na pewno nie otrzymasz już żadnej odpowiedzi a jedynie zasłużysz sobie na usunięcie posta i wyeliminowanie Cię z grona użytkowników forum.

4. Jeśli otrzymałeś już odpowiedź, to zdobądź się również na miły gest dziękując za pomoc i poświęcony Ci czas – może wtedy ktoś zechce Ci jeszcze raz pomóc.

5. Na koniec dodam, iż cały materiał zgromadzony na naszym portalu był i jest tworzony charytatywnie! Doceń i uszanuj naszą ciężką pracę. Nie wypisuj głupot w stylu – „nie otrzymałem pomocy”. Cały nasz portal zawiera ponad tysiąc pomocnych Ci materiałów – wystarczy z nich umiejętnie skorzystać. My dwoimy się i troimy poświęcając nasz wolny czas, byś był zadowolony a Twój komputer mógł działać.

Pamiętaj – nie szanujesz nas – my nie szanujemy Ciebie!

Zespół
Linuxiarze.pl

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna jest chroniona przez reCAPTCHA i Google Politykę Prywatności oraz obowiązują Warunki Korzystania z Usługi.