LinuxRed Hat

MIRACLE LINUX

Ostatnia aktualizacja: 5 października 2023, 12:18

Strona domowa: www.miraclelinux.com
Dokumentacja: www.miraclelinux.com/distribution/install-guide
Forum: users.miraclelinux.com/user/user.html
Pochodzenie: Japonia
Kategoria: Serwer
Pulpit: GNOME
Architektura: x86_64
Bazuje na: Red Hat
Wikipedia (JP): Miracle Linux
Distrowatch: MIRACLE LINUX
ArchiveOS: MIRACLE LINUX
Nośnik: Install DVD DVD
Instalacja:
Ostatnia stabilna wersja|wydana: 9.2 | 2023.10.05

MIRACLE LINUX to japońska dystrybucja Linuksa oparta na systemie Red Hat Enterprise Linux. Rozwój projektu został rozpoczęty jako dystrybucja Linuksa dla firm, w celu zapewnienia stabilnego działania baz danych.

Dystrybucja jest bezpłatna z 10-letnim wsparciem, ale użytkownicy mogą wybrać płatną pomoc techniczną zapewnianą przez firmę Cybertrust, Inc. MIRACLE LINUX zaczynał jako wysokowydajny serwer zaplecza dla biznesowych grup roboczych w przedsiębiorstwie, z kilkoma specjalistycznymi edycjami, takimi jak MIRACLE LINUX dla PostgreSQL, MIRACLE LINUX z Oracle i MIRACLE LINUX Server OS.

W grudniu 2003 roku Miracle Linux (Japonia) i Red Flag (Chiny) rozpoczęły projekt Asianux oparty na MIRACLE LINUX. Projekt Asianux został rozwiązany we wrześniu 2015 r., a od wydania Asianux Server 7 = MIRACLE LINUX V7 w październiku 2015 r. Cybertrust kontynuuje rozwój w Japonii. Jest często wprowadzany w takich dziedzinach, jak sprzęt przemysłowy, który wymaga długoterminowego dostarczania systemu operacyjnego, a według ankiety przeprowadzonej przez Mick Economic Research Institute w październiku 2020 r. MIRACLE LINUX to preinstalowana dystrybucja Linuksa na przemysłowe komputery PC z 57% udziałem. Notacja „Asianux” istniała jako część nazwy produktu MIRACLE LINUX do wersji MIRACLE LINUX 8, ale została usunięta z nazwy produktu od wersji 8.4.

Miracle Linux Co., Ltd. stała się spółką zależną SoftBank Technology Corp. w lipcu 2014 r. Połączyła się z Cybertrust 1 października 2017 r. Fuzja była fuzją typu absorpcyjnego z Miracle Linux jako spółką, która przetrwała, a nazwa handlowa została zmieniona na Cybertrust.

 
Wiadomości:

 

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna jest chroniona przez reCAPTCHA i Google Politykę Prywatności oraz obowiązują Warunki Korzystania z Usługi.