Linspire

Strona domowa: linspirelinux.com
Dokumentacja: pc-opensystems.com/p/documentation.html
Forum: linspire.boards.net
Pochodzenie: USA
Kategoria: Desktop, Serwer
Pulpit: Xfce
Architektura: x86_64
Bazuje na: Ubuntu
Użytkownik: Początkujący
Wikipedia: Linspire
Distrowatch: Linspire
ArchiveOS: Linspire
Nośnik: Live DVD
Instalacja:
Ostatnia stabilna wersja|wydana: 8.0 | 2019.01.02
Płatna: tak

Linspire (poprzednio: LindowsOS lub Lindows) – komercyjna dystrybucja systemu Linux skierowana do początkujących użytkowników komputerów osobistych.

W początkowym okresie system oparty był na Debian GNU/Linux i rozwijany przez Lindows INC. Firma Lindows, Inc. została założona w sierpniu 2001 roku przez Michaela Robertsona. Główną pretekstem do sławy Lindows był jej status pierwszego preinstalowanego Linuksa sprzedawanego w sieci sklepów Wal-Mart.

W roku 2002 Lindows został przetransferowany na Linspire Inc. Linspire wykorzystywał wyjątkową technologię Click-N-Run (CNR), która sprawia, że ​​instalacja oprogramowania w Linspire była szybka i łatwa. 1 lipca 2008 r. Linspire zmienił nazwę firmy na Digital Cornerstone, a następnie został zakupiony przez Xandros.

8 sierpnia 2008 r. CEO Xandros Andreas Typaldos ogłosił, że zamierza odnowić dystrybucję społecznościową Freespire, opierając swoją następną wersję na Debianie zamiast Ubuntu i wykorzystując ją jako prekursora Xandros Desktop Professional. Zarówno Xandros Desktop Professional, jak i Freespire będą zbudowane na bazie kodu „Lenny” Debiana.

Linspire został zakupiony przez PC/OpenSystems w 2017 roku i jest dostępny jako komercyjna dystrybucja bazująca na Ubuntu.

 
Wiadomości:

 

Powiązane wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

9 + 1 =