Sparky 2019.11 Special Editions

Dostępne są nowe nośniki live/install edycji specjalnych Sparky 2019.11 “Po Tolo”: GameOver, Multimedia i Rescue. System bazuje na testowej gałęzi Debiana “Bullseye”.

Sparky „Special Editions” dostarcza w pełni wyposażony system do specjalnych zastosowań, bazujący na Debianie z gałęzi testowej.

Edycja “GameOver” wyposażona jest w dużą liczbę pre-instalowanych gier oraz przydatnych narzędzi. Ta edycja jest skierowana do miłośników gier.

Edycja SparkyLinux „Rescue” to system działający w trybie Live DVD/USB bez opcji instalacji na dysku twardym. W systemie Live dostępne są narzędzia służące do analizy i naprawy uszkodzonych plików, partycji i systemów operacyjnych.

Edycja SparkyLinux „Multimedia” wyposażona jest w szeroki zestaw narzędzi służących do tworzenia i edycji grafiki, audio, wideo oraz stron HTML.

Zmiany:
• system zaktualizowany z repo Debaina testowego “Bullseye” w dniu 10.11.2019r.
• Calamares installer 3.2.16 + kpmcore 4
• Linux kernel 5.2.17 (5.3.10 & 5.4-rc7 dostępne w repo Sparky unstable)
• obmenu-generator został usunięty z edycji Rescue (z powodu aktualizacji Perl do wersji 5.30 i usunięciu libgtk2-perl); pakiet został zastąpiony przez sparky-obmenu-rescue
• dodane z powrotem repo Sid (nie jest aktywne) – do użytku na własne ryzyko
• Yad został zaktualizowany do wersji 5.0 i jest dostępny w repo Sparky unstable

Reinstalacja systemu nie jest konieczna, jeśli posiadasz Sparky 2019.xx (z linii 6), wykonuj regularne pełne aktualizacje systemu.

Nowe obrazy iso można pobrać ze strony download_sparky

Znane błędy (tylko w trybie szyfrowania dysku):
• Przeprowadziłem kilka testów instalacji za pośrednictwem Calamares, z różna kombinacją partycji – działa bez użycia partycji swap (testowane na maszynie wirtualnej w trybie automatycznego partycjonowania)

 

Powiązane wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

− 6 = 2