X Poznańska Impreza Wolnego Oprogramowania

Ostatnia aktualizacja: 6th październik 2019, 01:44 pm

P.I.W.O
Przygotowania do X edycji Poznańskiej Imprezy Wolnego Oprogramowania trwają. Koło Naukowe SKiSR dokłada wszelkich starań, żeby impreza odbyła się 17 maja 2014 w Centrum Wykładowo-Konferencyjnym Politechniki Poznańskiej.

Ale sukces tegorocznej PIWO zależy od Ciebie. Tak, właśnie Ciebie!

Używasz, wdrażasz, lub rozwijasz technologie FLOSS? Chcesz podzielić się swoimi doświadczeniami lub przedyskutować problem w gronie miłośników otwartego oprogramowania? Uwielbiasz jakąś technologię i chcesz nauczyć innych, jak z niej korzystać?

Niezależnie od tego, czy jesteś pasjonatem i wieloletnim weteranem, czy dopiero poznajesz świat FLOSS, X PIWO jest idealnym miejscem, gdzie możesz przeprowadzić warsztat lub wygłosić prelekcję na nurtujący Cię temat! Wystarczy, że napiszesz do nas na adres piwo2014@googlegroups.com z informacją o:
– tytule i krótkim opisie wystąpienia,
– imieniu, nazwisku, krótkim przedstawieniu prelegenta,
– przewidywanym czasie wystąpienia (30-90min),
a my znajdziemy dla Ciebie miejsce w agendzie imprezy.
Czekamy na propozycje wystąpień do 20 kwietnia 2014.

(A może znasz kogoś, kto jest miłośnikiem technologii FLOSS i marzy o wystąpieniu przed gronem podobnych sobie pasjonatów? Skontaktuj go z nami!)

Więcej informacji na stronie: piwo.informatyka.org

Do zobaczenia 17 maja w Poznaniu!

linia

 

Poznańska Impreza Wolnego Oprogramowania to spotkanie zrzeszające sympatyków Wolnego i Otwartego Oprogramowania, zarówno tych którzy zaczynają swoją przygodę, jak i wieloletnich weteranów. Impreza odbędzie się 17 maja 2014 w Centrum Wykładowo-Konferencyjnym PP w Poznaniu pod patronatem honorowym Politechniki Poznańskiej.

Wolne i Otwarte Oprogramowanie to połączenie dwóch idei. Filozofia Wolnego Oprogramowania (przez analogię do Wolności Wypowiedzi) mówi o potrzebie wolności analizy i zmiany kodu źródłowego przez jego użytkowników oraz możliwości jego rozpowszechniania w postaci zmodyfikowanej lub niezmienionej. Otwarte Oprogramowanie (ang. Open Source) to metodyka tworzenia oprogramowania wskazująca na zysk wynikający z rozpowszechniania kodu źródłowego: lepsze i bardziej niezawodne programy. Ruch WiOO zrzesza w sobie pasjonatów-filozofów i ludzi interesujących się technologią, a do jego najbardziej spektakularnych osiągnięć zaliczyć można popularne i uznane produkty technologiczne, jak przeglądarka Firefox, czy system operacyjny GNU/Linux, a także przełomowe idee takie jak Copyleft.

P.I.W.O. jest coroczną serią prelekcji, warsztatów, która niezmiennie gromadzi dużą i różnorodną grupę miłośników Wolnego i Otwartego Oprogramowania z całej Polski. Wśród uczestników znajdziemy zarówno nowych użytkowników Linuksa, amatorów technologii, studentów wszelkich kierunków, jak również przedstawicieli organizacji i firm działających w sferze WiOO. Poza wysłuchaniem (cieszących się zawsze dużym zainteresowaniem) wykładów, P.I.W.O jest dobrym miejscem do nawiązania nowych kontaktów, szukania odpowiedzi na nurtujące pytania techniczne i dyskusji na wszelkie tematy.

Jak nakazuje wieloletnia tradycja, P.I.W.O jest całkowicie bezpłatne.

Tegoroczna, dziesiąta już edycja P.I.W.O. jest organizowana przez Studenckie Koło Naukowe Sieci Komputerowych i Systemów Rozproszonych, działającego na Wydziale Informatyki Politechniki Poznańskiej (dsg.cs.put.poznan.pl/student-club).

 

Powiązane wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.