Świat

WordPress 6.2

Została wydana nowa wersja WordPress 6.2 „Dolphy”.

WordPress to napisany w języku PHP bezpłatny system zarządzania treścią, zaprojektowany pierwotnie do obsługi blogów, który rozpowszechniany jest na licencji GNU General Public License.

WordPress 6.2 „Dolphy” został nazwany na cześć mistrza jazzu instrumentów dętych drewnianych, multiinstrumentalisty — Erica Allana Dolphy Jr. Dolphy jest ceniony za to, że klarnet basowy zyskał na znaczeniu na scenie jazzowej, tworząc miejsce dla fletu i rozszerzając leksykon saksofonu altowego. W karierze, która obejmowała kontynenty, jego artyzm był na czele przesuwania granic improwizacji, pracy zespołowej i partnerstwa z szanowanymi artystami, takimi jak Charles Mingus i John Coltrane.

Ta najnowsza wersja WordPress na nowo wyobraża sobie sposób edytowania witryny, wprowadza więcej sposobów stylizowania witryny i oferuje nowy sposób pisania bez rozpraszania uwagi. Dodaje ulepszenia, które zapewniają większą kontrolę i swobodę wyrażania twórczej wizji. Każdy znajdzie coś dla siebie, niezależnie od tego czy jest twórcą treści, programistą, budowniczym witryny, czy projektantem.

WordPress 6.2 to pierwsze główne wydanie w 2023 roku, obejmujące ponad 900 ulepszeń i poprawek. Jest to również punkt przejściowy w planie rozwoju projektu WordPress, przenosząc punkt ciężkości z dostosowywania na wczesną eksplorację przepływów pracy i współpracy.

Najważniejsze zmiany

Edytor witryny, który wyszedł z wersji beta, ma zaktualizowany interfejs, który zapewnia nowy sposób interakcji z całą witryną. Przeglądaj pełne podglądy szablonów i części szablonów, a następnie wskakuj i edytuj witrynę z dowolnego miejsca.

Szybciej dodawaj, usuwaj i zmieniaj kolejność elementów menu — dzięki nowemu interfejsowi paska bocznego, który ułatwia edytowanie nawigacji w witrynie.

Odświeżony wygląd zapewnia łatwiejszy dostęp do potrzebnych treści. Użyj karty Media, aby szybko przeciągać i upuszczać zawartość z istniejącej biblioteki multimediów. Szybciej znajduj wzory, dzięki podzielonemu widokowi, który umożliwia nawigację po kategoriach i wyświetlanie wszystkich podglądów jednocześnie.

Pasek boczny ustawień bloków jest lepiej zorganizowany dzięki zakładkom Ustawienia i Style. Dzięki temu narzędzia, których potrzebujesz, są łatwe do zidentyfikowania i uzyskania do nich dostępu.

Odkryj nową kolekcję wzorów nagłówków i stopek. Używaj ich z dowolnym motywem blokowym jako szybkiego, wysokiej jakości punktu wyjścia dla szablonów Twojej witryny.

Biblioteki Openverse zawierają ponad 700 milionów darmowych obrazów i plików audio z otwartą licencją — a teraz są bezpośrednio zintegrowane z WordPress za pośrednictwem Insertera.

Możesz teraz ukryć wszystkie swoje panele i elementy sterujące, dzięki czemu możesz ożywić swoje treści.

Uzyskaj pełny przegląd tego, jak wygląda każdy blok w bibliotece Twojej witryny. Wszystko w jednym miejscu, wszystko na pierwszy rzut oka, bezpośrednio w Edytorze Witryny.

Dopracuj projekt na jednym typie bloku, a następnie skopiuj i wklej te style do innych bloków, aby uzyskać pożądany wygląd.

Wzmocnij swoją witrynę w dowolny sposób za pomocą narzędzi do projektowania i niestandardowego CSS, aby uzyskać inny poziom kontroli nad wyglądem i stylem witryny, aby uzyskać maksymalną kreatywność i kunszt w projektach.

Wybierz, aby bloki grup najwyższego poziomu były przymocowane do górnej części strony podczas przewijania przez odwiedzających.

Opcje importowania ulubionych widżetów z motywów klasycznych do motywów blokowych.

Domyślne motywy WordPress oferują lepszą prywatność dzięki dołączonym czcionkom Google.

Źródło: wordpress.org/news/2023/03/dolphy/

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna jest chroniona przez reCAPTCHA i Google Politykę Prywatności oraz obowiązują Warunki Korzystania z Usługi.

Skip to content