ŚwiatWiadomości Prasowe

WithSecure udostępnia Luminen: darmowe narzędzie GenAI, które zwiększa wydajność cyberbezpieczeństwa

Firma WithSecure (wcześniej F-Secure Business) wprowadza Luminen – narzędzie generatywnej sztucznej inteligencji (GenAI), które znacznie poprawi wydajność i skuteczność zespołów ds. cyberbezpieczeństwa. Rozwiązanie umożliwia upraszczanie złożonych zadań i zapewnia ekspertom kontekstowe wskazówki. WithSecure Luminen jest już dostępny dla użytkowników Elements Cloud bez żadnych dodatkowych kosztów.

Narzędzie wykorzystuje zaawansowane funkcje dużych modeli językowych (LLM). Jego algorytmy zapewniają pogłębioną analizę incydentów bezpieczeństwa oraz bogatszy kontekst oraz umożliwiają elastyczną integrację z danymi. Dostarczają również precyzyjnych wskazówek osobom, które analizują incydenty. Dzięki temu zespoły ds. cyberbezpieczeństwa mogą szybko podejmować lepsze i bardziej świadome decyzje oraz zarządzać swoimi zadaniami nawet przy ograniczonych zasobach czy doświadczeniu. Luminen ułatwia również ekspertom ds. bezpieczeństwa poruszanie się po skomplikowanym krajobrazie cyberbezpieczeństwa.

Zdecydowaliśmy się na używanie algorytmów GenAI tylko wtedy, gdy spełniają one nasze standardy jakości i rygorystyczne protokoły prywatności. Nie implementujemy LLM tylko po to, aby móc o tym mówić. Wdrażamy je tam, gdzie mamy pewność, że to najlepsza technologia i że jej zastosowanie pomoże naszym użytkownikom – mówi Leszek Tasiemski, Vice President Foundation Product Management w WithSecure. – Takie podejście gwarantuje, że każde wdrażane przez nas rozwiązanie bazujące na AI jest nie tylko skuteczne, ale też utrzymuje najwyższy poziom bezpieczeństwa danych oraz prywatności użytkowników. Rozwiązanie Luminen jest tego przykładem. Oferuje zaawansowane funkcje cyberbezpieczeństwa, które nie są gadżetem, a realnie zwiększają produktywność oraz ochronę naszych klientów.

Kluczowe funkcje narzędzia Luminen to:

Maksymalizacja wydajności przy ograniczonych zasobach: możliwości GenAI Luminen pozwalają zespołom ds. cyberbezpieczeństwa na znaczne zwiększenie produktywności i pomagają w skuteczniejszej analizie incydentów oraz obronie przez cyberzagrożeniami.

Wysoka jakość i łatwość użytkowania: Luminen wykorzystuje wstępnie przetworzone i predefiniowane dane oraz przetestowane opcje podpowiedzi. Zmniejsza to ryzyko błędnych rekomendacji, które wynikają ze źle sformułowanych podpowiedzi. Pozwala również na wyeliminowanie potrzeby nieograniczonego, przypominającego czat interfejsu – który przerzuca odpowiedzialność za sformułowanie właściwego zapytania na użytkownika. Dzięki temu znacznie ograniczono ryzyko halucynacji modelu. Podpowiedzi Luminen są łatwe do zrozumienia i w pełni osadzone w dostępnych produktach WiithSecure Elements Cloud. Ułatwia to pracę osobom, które chcą skutecznie zarządzać cyberbezpieczeństwem, ale mają ograniczone doświadczenie.

Bezkompromisowe standardy prywatności: jako wiodąca europejska firma zajmująca się cyberbezpieczeństwem, WithSecure przestrzega jednych z najbardziej surowych standardów prywatności na świecie. Luminen wykorzystuje sprawdzone, niezależne i stale ulepszane modele podstawowe, ale nie korzysta z danych użytkownika – nigdy nie są one wykorzystywane do trenowania. Każde zapytanie model otrzymuje wyłącznie w kontekście zasobów konkretnej firmy, co eliminuje potencjalne ryzyko wycieku danych pomiędzy podmiotami.

Odpowiedzialne korzystanie z narzędzi AI

WithSecure od wielu lat jest liderem innowacji w dziedzinie AI, jeszcze zanim technologia ta trafiła do powszechnego użytku. Doświadczenia firmy z AI rozpoczęły się niemal dwie dekady temu, z wieloma modelami uczenia maszynowego, które zwiększają skuteczność i zasięg wykrywania złośliwego oprogramowania oraz reagowania na incydenty. Organizacja jest zaangażowana w odpowiedzialne korzystanie z AI, poprzez utrzymywanie wysokiej jakości standardów i rygorystycznych protokołów prywatności. Jednocześnie LLM jest zaimplementowane w taki sposób, żeby zminimalizować zużycie energii, a tym samym wpływ na środowisko naturalne.

Więcej informacji na temat WithSecure Luminen można znaleźć na stronie:
www.withsecure.com/en/solutions/software-and-services/withsecure-luminen

Click to rate this post!
[Total: 1 Average: 2]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna jest chroniona przez reCAPTCHA i Google Politykę Prywatności oraz obowiązują Warunki Korzystania z Usługi.