Aktualności

Ubuntu 22.04.2 LTS

Została wydana nowa wersja Ubuntu z linii o długoterminowym wsparciu technicznym 22.04.2 LTS Jammy Jellyfish.

Ubuntu to dystrybucja Linuksa typu live, powstała na bazie Debiana, z możliwością instalacji na dysku twardym lub pamięci przenośnej, przeznaczona na komputery domowe i serwery.

Zespół Ubuntu ma przyjemność ogłosić wydanie Ubuntu 22.04.2 LTS (długoterminowe wsparcie) dla produktów desktopowych, serwerowych i chmurowych, jak również dla innych odmian Ubuntu z długoterminowym wsparciem.

Jak zwykle to wydanie zawiera wiele aktualizacji pakietów i zaktualizowane nośniki instalacyjne, Obejmują one aktualizacje zabezpieczeń i poprawki innych błędów o dużym wpływie, z naciskiem na utrzymanie stabilność i kompatybilność z Ubuntu 22.04 LTS.

22.04.1 zapewnia również obsługę nowej platformy RISC-V, zapewniając świeże obrazy dla układów LicheeRV i PolarFire Icicle Kit.

Użytkownicy Ubuntu 20.04 LTS wkrótce otrzymają automatyczną aktualizację do wersji 22.04.2 LTS za pośrednictwem Menedżera aktualizacji.

Ubuntu 22.04 LTS oferuje wsparcie techniczne przez okres 5 lat dla Ubuntu Desktop, Ubuntu Server, Ubuntu Cloud i Ubuntu Core. Wszystkie pozostałe odmiany Ubuntu: Kubuntu 22.04 LTS, Ubuntu Budgie 22.04 LTS, Ubuntu MATE 22.04 LTS, Lubuntu 22.04 LTS, Ubuntu Kylin 22.04 LTS, Ubuntu Studio 22.04 LTS i Xubuntu 22.04 LTS są teraz również dostępne i będą otrzymywały aktualizacje przez okres 3 lat.

Obrazy płyt Ubuntu można pobrać z naszego portalu:

 

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna jest chroniona przez reCAPTCHA i Google Politykę Prywatności oraz obowiązują Warunki Korzystania z Usługi.