Aktualności

Ubuntu 11.10

Ostatnia aktualizacja: 16 maja 2022, 17:38

Dystrybucja Ubuntu 11.10 Oneiric Ocelot została wydana.

W aktualnej wersji systemu zastosowano m.in. :
– jądro 3.0.1
– środowisko graficzne GNOME 3.0.2
– menadżera logowania Light Display Manager (LightDM)
– przeglądarkę internetowa Firefox 7
– pakiet biurowy LibreOffice 3.4.2
– Unity 2D i 3D

Dodatkowo menadżer pakietów Synaptic został usunięty (dostępny w repozytoriach), centrum oprogramowania zostało mocno zmodyfikowane a program pocztowy Evolution został zastąpiony przez Thunderbird.

Ubuntu to dystrybucja Linuksa w wersji Live powstała na bazie Debiana z możliwością instalacji na dysku twardym, pamięci przenośnej lub wewnątrz systemu Windows (nie zmieniająca struktury partycji dysku) przeznaczona na komputery domowe.

Obrazy płyt dla architektury 32 i 64 bitowej można pobrać z naszego portalu.

 

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

14 komentarzy do “Ubuntu 11.10

 • Dziękuje za informacje pavroo więc 32 bitowy system jest nadal dostępny i będzie a w razie czego nie muszę robić instalacji ponieważ gdyby ekipa zrezygnowała z systemów 32 bitowych co jest mało prawdopodobne to wszystko przez aktualizację mi zrobi życzę wszystkim wesołych oraz miłych świąt wielkanocnych

  Odpowiedz
 • pavroo pytam się ponieważ nie chcę mieć zadnych problemów w przyszłośći z aktualizacjami na nowszy system a mam płytkę także z 64 bitowym Ubuntu lecz na 32 więcej rzeczy chodzi i zazwyczaj jest dla domowych użytkowników więc proszę Cie odpowiedz co i jak pozdrawiam

  Odpowiedz
  • Po wydaniu wersji 12.10 zrobisz normalną aktualizacje za pomocą, np. menadżera aktualizacji. Nie zmieni to systemu na 64 bitowy.

   Odpowiedz
 • Bartosz Szuster wybacz mi proszę lecz . oraz , nigdy nie daję nie znam za bardzo polskigo staram się jak mogę pisać znakami polskimi i wychodzi mi to co Wy się tak uwzieliśćie z tymi . i , 😀 ?
  przyznaję leczyłem się u logopedy itp: jestem alfabetą 🙁

  Odpowiedz
 • pavroo tak patrzę na zmiany w Ubuntu 12.04 i pierwsza z Nich jest Domyślne 64 bity czy Ubuntu w przyszłośći będzie rezygnowało z 32 bitowych systemów ?

  Odpowiedz
 • Bez obarazy, ale bez tych kropek i przecinków praktycznie nie rozumiem twojej wypowiedzi 😀

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna jest chroniona przez reCAPTCHA i Google Politykę Prywatności oraz obowiązują Warunki Korzystania z Usługi.