Świat

Thunderbird dla Androida

Klient poczty K-9 Mail stanie się Thunderbirdem dla Androida. Thunderbird pojawi się na Androidzie za pośrednictwem popularnego mobilnego i otwarto-źródłowego klienta poczty e-mail K-9 Mail.

Według Jasona Evangelho z Thunderbirda, zespół Thunderbirda nabył kod źródłowy i prawa do nazwy K-9 Mail. Opiekun projektu K-9 Mail, Christian Ketterer (który w społeczności OSS nazywa się „cketti”) dołączy do zespołu Thunderbirda, a z czasem K-9 Mail stanie się Thunderbirdem dla Androida.

Zespół Thunderbirda zainwestuje finanse i czas w rozwój K-9, aby dodać kilka funkcji i ulepszeń. W poście na blogu wymieniono następujące punkty na mapie drogowej:
– Automatyczna konfiguracja konta Thunderbird
– Ulepszone zarządzanie folderami
– Wsparcie dla filtrów wiadomości
– Synchronizacja między komputerem stacjonarnym a mobilnym

Po osiągnięciu pewnych kamieni milowych rozwoju i zadowalającym dostosowaniu K-9 Mail do zestawu funkcji i wyglądu Thunderbirda, K-9 Mail zostanie przemianowany na Thunderbird.

Często zadawane pytania na stronie Thunderbird odpowiadają na kilka pytań dotyczących funkcji, które mogą być zawarte w aplikacji mobilnej, dlaczego zespół zdecydował się nie tworzyć nowej aplikacji od zera.

Thunderbird został po raz pierwszy uruchomiony pod nazwą Minotaur. Klient poczty e-mail znany jako Thunderbird pochodzi z 2003 roku.

Źródło: blog.thunderbird.net/2022/06/revealed-thunderbird-on-android-plans-k9/

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna jest chroniona przez reCAPTCHA i Google Politykę Prywatności oraz obowiązują Warunki Korzystania z Usługi.