Aktualności

Slax 15.0.1

Ostatnia aktualizacja: 15 lutego 2023, 15:56

Tomáš Matějíček poinformował o wydaniu nowej wersji Slax 15.0.1 & 11.6.0.

Slax to minimalistyczna dystrybucja systemu Linux bazująca na Debianie z gałęzi stabilnej. Do wersji 7.x system bazował na pakietach Slackware. Slax zbudowany jest z modułów, które można dodawać lub usuwać, co ma wpływ na szybkość działania systemu.

Slax w wersji 11.6.0 to aktualizacja Slax oparta na Debianie.
Slax w wersji 15.0.1 jest wersją Slax opartą na Slackware.

Jednym z największych ulepszeń w Slax 15.0.1 i 11.6.0 są zaktualizowane pakiety do najnowszych wersji. Dzięki temu masz dostęp do najnowszego oprogramowania i narzędzi, dzięki czemu korzystanie ze Slax jest jeszcze lepsze.

Inną kluczową cechą nowych wersji Slax jest użycie najnowszego DynFileFS, który implementuje sposób przechowywania „trwałych zmian” na zapisywalnych nośnikach. Oznacza to na przykład, że kiedy uruchomisz Slax z urządzenia USB wszystkie zmiany wprowadzone w systemie zostaną zapisane w specjalnym pliku (właściwie zestaw 4 plików) na dysku USB, umożliwiając korzystanie ze Slax w drodze. W przeszłości ta funkcja była ograniczona do całkowitego rozmiaru 4 GB, ale dzięki najnowszemu DynFileFS możesz przechowywać do 16 GB danych, zapewniając znacznie lepszą wydajność i możliwości.

Obie wersje zapewniają ten sam pulpit i w większości tymi samymi zainstalowanymi pakietami.

Obraz iso Slax dla maszyn 32 i 64 bit można pobrać z naszego portalu

 

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna jest chroniona przez reCAPTCHA i Google Politykę Prywatności oraz obowiązują Warunki Korzystania z Usługi.