Simplicity Linux 14.4

Reklama na Linuxiarze.pl

 

 
Simplicity
David Purse poinformował o wydaniu Simplicity Linux 14.4.

Simplicity jest dystrybucją Linuksa zbudowaną na Puppy Linux, w której zastosowano LXDE w roli domyślnego pulpitu. System dostępny jest w kilku wersjach: Desktop, Obsidian (minimal), Netbook, Media oraz X.

Simplicity 14.4 bazuje na Slacko Puppy 5.6.5 i został wydany w trzech wersjach: Desktop, Netbook oraz X.

Wersja Netbook została zaprojektowana aby była lekka i szybka. Wyposażona jest w przeglądarkę internetową Chrome, Mplayer oraz podstawowe narzędzia. Firefox i VLC dostępne są w repozytoriach. Obraz iso zajmuje około 250 MB. Wersja Netbook przeznaczona jest do przeglądania internetu.

Wersja Desktop jest lepiej wyposażona niż Netbook i dodatkowo oferuje aplikacje takie jak: Skype, LibreOffice, Java, Flash, Mplayer, Chrome, Thunderbird, mixer audio.

Wersja X 14.4 jest wydaniem eksperymentalnym. Używa pulpitu KDE i zawiera Chrome, LibreOffice, Skype, Dropbox oraz wiele innych aplikacji. X nie jest przeznaczony do codziennego użytku. Jest eksperymentem, który pozwoli sprawdzić co można zrobić z Puppy i co można przenieść z tej wersji do standardowych wydań.

Obrazy płyt dla architektury 32 bitowej można pobrać z naszego portalu    download

Simplicity

 

 

Opublikowane: 19 / 04 / 2014

One comment on “Simplicity Linux 14.4
  1. Zdecydowanie polecam omijanie tej wersji szerokim łukiem, to nic więcej niż popsuty Puppy Slacko, który w swojej normalnej wersji jest rewelacyjny.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Strefa Linuxiarzy