ReactOS 0.3.16

Ostatnia aktualizacja: 14th maj 2022, 12:56 pm

Została wydana nowa wersja ReactOS 0.3.16.

ReactOS to otwartoźródłowy system operacyjny, który wg zamierzeń ma być binarnie kompatybilny z aplikacjami i sterownikami stworzonymi dla MS Windows NT 5.x. Projekt jest rozwijany od 1998 roku i w dalszym ciągu jest w fazie rozwojowej (alpha).

Po około roku od poprzedniego wydania, nowa wersja 0.3.16 dostarcza nowe usprawnienia.
Niektóre z nich obejmują: przepisany CSRSS oraz pierwszy etap przepisywania shell32. 0.3.16 jest pod wieloma względami preludium do kilku nowych funkcji, które zapewnią dające się zauważyć powiększenie widocznych funkcji użytkownika. Podgląd można zobaczyć w formie pomocy dla motywu, który domyślnie jest wyłączony. Można go włączyć aby zaprezentować motyw Lautus, opracowany przez członka społeczności Macieja Janiszewskiego.

Inne widoczne zmiany obejmują nowe sterowniki karty sieciowej RTL8139 oraz obsługę nowszych wersji QEMU.

Obraz Live, Install oraz gotowych maszyn wirtualnych można pobrać z naszego portalu

 

3 thoughts on “ReactOS 0.3.16

 • 11 lutego 2014 at 08:08
  Permalink

  To chyba tylko ciekawostka zaproponowana przez pasjonatów… użyteczność na razie znikoma, a i płynność pracy żadna. Przez godzinę „próbowania” więcej rzeczy nie chciało mi działać, zawiesiło się, albo spowodowało zatrzymanie systemu.

  Reply
 • 9 lutego 2014 at 14:38
  Permalink

  To jest otwartoźródłowy klon windows NT i jeśli dalej będzie się to tak rozwijać jak w ostatnim czasie to ten rok może okazać się sporym przełomem dla tego systemu. Grtulacje dla teamu

  Reply
 • 7 lutego 2014 at 11:13
  Permalink

  Bardzo dziwny ten system ni to Windows ni to Linux,do normalnego działani to jeszcze z 10 lat no ale pasjonaci to pasjonaci.

  Reply

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna jest chroniona przez reCAPTCHA i Google Politykę Prywatności oraz obowiązują Warunki Korzystania z Usługi.