ReactOS 0.3.16

Reklama na Linuxiarze.pl

 

 

ReactOS
Została wydana nowa wersja ReactOS 0.3.16.

ReactOS to otwartoźródłowy system operacyjny, który wg zamierzeń ma być binarnie kompatybilny z aplikacjami i sterownikami stworzonymi dla MS Windows NT 5.x. Projekt jest rozwijany od 1998 roku i w dalszym ciągu jest w fazie rozwojowej (alpha).

Po około roku od poprzedniego wydania, nowa wersja 0.3.16 dostarcza nowe usprawnienia.
Niektóre z nich obejmują: przepisany CSRSS oraz pierwszy etap przepisywania shell32. 0.3.16 jest pod wieloma względami preludium do kilku nowych funkcji, które zapewnią dające się zauważyć powiększenie widocznych funkcji użytkownika. Podgląd można zobaczyć w formie pomocy dla motywu, który domyślnie jest wyłączony. Można go włączyć aby zaprezentować motyw Lautus, opracowany przez członka społeczności Macieja Janiszewskiego.

Inne widoczne zmiany obejmują nowe sterowniki karty sieciowej RTL8139 oraz obsługę nowszych wersji QEMU.

Obraz Live, Install oraz gotowych maszyn wirtualnych można pobrać z naszego portalu.   download

ReactOS

 

 

Opublikowane: 06 / 02 / 2014

3 comments on “ReactOS 0.3.16
  1. To chyba tylko ciekawostka zaproponowana przez pasjonatów… użyteczność na razie znikoma, a i płynność pracy żadna. Przez godzinę „próbowania” więcej rzeczy nie chciało mi działać, zawiesiło się, albo spowodowało zatrzymanie systemu.

  2. To jest otwartoźródłowy klon windows NT i jeśli dalej będzie się to tak rozwijać jak w ostatnim czasie to ten rok może okazać się sporym przełomem dla tego systemu. Grtulacje dla teamu

  3. Bardzo dziwny ten system ni to Windows ni to Linux,do normalnego działani to jeszcze z 10 lat no ale pasjonaci to pasjonaci.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Strefa Linuxiarzy