siduction 2021.3.0

Ostatnia aktualizacja: 27th kwiecień 2022, 10:48 am

Ferdinand Thommes poinformował o wydaniu Siduction 2021.3.0 o nazwie kodowej „Wintersky”.

Siduction jest społecznościowym forkiem dystrybucji aptosid i bezpośrednio bazuje na pakietach Debiana z gałęzi niestabilnej „Sid”.

Zespół przestał wspierać obrazy iso w wersjach z pulpitem Cinnamon i LXDE oraz MATE, którego brakowało już w poprzednim wydaniu i skoncentrował się na KDE Plasma, LXQt, Xfce, Xorg i noX.

Wersje, które są oferowane dla Siduction 2021.3.0 to KDE Plasma 5.23.4, LXQt 1.0, Xfce 4.16 oraz obrazy Xorg i noX, gdzie Xorg jest wyposażony w menedżera okien Fluxbox, podczas gdy noX w ogóle nie ma X. Opublikowane obrazy siduction 2021.3.0 to migawka Debiana Unstable, również o nazwie kodowej Sid, z 23 grudnia 2021 r., wzbogacona o kilka przydatnych pakietów i skryptów, instalator oparty na Calamares i dostosowaną wersję jądra Linux 5.15.11 , podczas gdy systemd jest w wersji 249.7-1.

INet Wireless Daemon (iwd), który został wprowadzony do siduction 2021.1.0 dla edycji Xorg i noX, jest teraz również odpowiedzialny za Wi-Fi w Plazmie, LXQt i Xfce. iwd jest lekki i nawiązuje połączenia z Wi-Fi szybciej niż było to możliwe z wpa_supplicant. iwd działa samodzielnie lub razem z NetworkManager, systemd-networkd i Connman.

Dodano również wstępnie zainstalowane pliki Doa. Nie zastępują sudo, ale oferują doa jako lekką alternatywę. Oba mogą być instalowane i konfigurowane w tym samym czasie i mogą być używane w inny sposób. doas jest dostępny jako pełnoprawny zamiennik sudo do użytku na komputerach stacjonarnych.

Siduction 2021.3.0 dostępny jest tylko w wersji dla maszyn 64 bitowych.

Użytkownik i hasło do sesji live to siducer/live.

Obrazy systemu Live 64 bit można pobrać z naszego portalu

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna jest chroniona przez reCAPTCHA i Google Politykę Prywatności oraz obowiązują Warunki Korzystania z Usługi.