Aktualności

Siduction 14.1.0 LXQT Dev

Ostatnia aktualizacja: 13 maja 2022, 22:59

Została wydana developerska wersja Siduction 14.1.0 LXQT Dev.

Siduction jest społecznościowym forkiem dystrybucji aptosid i bezpośrednio bazuje na pakietach Debiana z gałęzi niestabilnej „Sid”. Siduction 2013.2 dostępny jest w pięciu wersjach z pulpitami: Xfce, KDE, LXDE, Razor-Qt oraz GNOME dla maszyn 32 i 64 bitowych. Dodatkowo dostępna jest wersja zawierająca tylko system bazowy, bez środowiska graficznego o nazwie NoX oraz dodatkowa, wyposażona w serwer X oraz minimalistyczny menadżer okien Fluxbox.

Siduction LXQT jest pierwszym, testowym wydaniem nowego pulpitu LXQT, który został zintegrowany z systemem opierającym się na niestabilnej gałęzi Debiana „Sid”. System bazowy został zsynchronizowany z repozytorium Debiana „Sid” w dniu 08 maja 2014 roku. Obraz iso dostępny jest tylko dla maszyn 64 bitowych.

Siduction LXQT 14.1.0 Dev, oprócz lekkiego środowiska LXQT zawiera zestaw użytecznych aplikacji i skryptów, instalator, jądro Linux 3.14-3 oraz X-Server 1.15.1. Domyślnym systemem inicjującym jest 'systemd’.

Deweloperzy zaznaczają, iż Qt port LXDE wymaga trochę więcej pamięci RAM niż bazujący na GTK, lecz będzie tak samo szybkie jak LXDE.

Obrazy systemu Live można pobrać z naszego portalu

 

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna jest chroniona przez reCAPTCHA i Google Politykę Prywatności oraz obowiązują Warunki Korzystania z Usługi.