Red Hat Enterprise Linux 8.4

Ostatnia aktualizacja: 30 kwietnia 2022, 15:49

Została wydana nowa wersja Red Hat Enterprise Linux 8.4.

Red Hat Enterprise Linux jest komercyjną dystrybucją Linuksa skierowaną do odbiorców biznesowych.
Red Hat Enterprise Linux jest wydawany w wersji serwer i desktop.
Wersja serwer dostępna jest dla maszyn klasy: x86 i x86_64, Itanium, PowerPC oraz IBM.
System dla desktopów dostępny jest dla architektury procesorów x86 i x86_64.

Red Hat Enterprise Linux (RHEL) 8.4 jest ogólnie dostępny dla klientów od 19 maja 2021 r. Dostarczany jako część przewidywalnego, sześciomiesięcznego cyklu wydań RHEL 8.4 zawiera ważne funkcje chmury hybrydowej i ulepszeń dla operatorów, programistów znormalizowane na RHEL.

RHEL 8.4 upraszcza aktualizacje, zapewnia dodatkowe opcje instalacji w odłączonych systemach i dodaje możliwość korzystania z repozytoriów OSTree z obrazami kontenerów OCI.

Jedną z rzeczy, nad którymi pracowano w związku z wersją 8.4, jest uproszczenie programu Cloud Access, co ułatwia korzystanie z treści podczas wdrażania systemów opartych na chmurze i zarządzanie nimi za pomocą ekosystemu Insights.

RHEL 8.4 jest dostarczany z Container Tools 3.0 AppStream, który zawiera nowsze wersje Podman, Buildah, Skopeo i runc.

Podman ma teraz wsparcie w RHEL dla automatycznej aktualizacji obrazów kontenerów, co pozwala Podmanowi sondować, czy kontenery zostały zaktualizowane i pobrać nowe obrazy oraz użyć systemd, aby je ponownie uruchomić, jeśli jest nowy obraz.

W tym wydaniu dodano również mikroobraz Red Hat Universal Base Image (UBI). Jest to najmniejsza oferta UBI, która pomija zarządzanie pakietami w samym obrazie, ale może polegać na menedżerze pakietów na bazowym hoście RHEL w celu zainstalowania pakietów.

Wprowadzono również nowe AppStreams w wersji 8.4, w tym Python 3.9, Redis 6, PostgreSQL 13, MariaDB 10.5, a także GCC 10, LLVM 11, Rust 1.49 i Go 1.15.7.

Procesory graficzne Intel Tiger Lake są teraz obsługiwane w wersji RHEL 8.4, która obejmuje grafikę Intel UHD i zintegrowane procesory graficzne Intel Xe.

RHEL 8.4 wprowadza dwie nowe role systemowe. Po pierwsze, nowa rola systemowa Reliable Event Logging Protocol (RELP) do przekazywania lub odbierania komunikatów dziennika rsyslog za pomocą RELP. Wprowadzono również rolę systemową klienta SSH, aby pomóc skonfigurować RHEL SSH w spójny i stabilny sposób dla serwerów i klientów SSH.

Obrazy systemu można pobrać z naszego portalu

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna jest chroniona przez reCAPTCHA i Google Politykę Prywatności oraz obowiązują Warunki Korzystania z Usługi.